Zabójcza końcówka lidera

id-24.pl 6 dni temu

Wałbrzyska klasa A

Szczyt Boguszów-Gorce – Iskra Witków 4:3 (2:0)

W weekend w potyczce derbowej spotkały się dwie nasze ekipy Szczyt i Iskra. Podopieczni Rafała Lipińskiego z Boguszowa-Gorc podejmowali niżej notowaną Iskrę. Wiadomo, iż pojedynki rządza się swoimi prawami i nie inaczej było w sobotę. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie.

W pierwszej połowie przyjezdni mogli wyjść jako pierwsi na prowadzenie za sprawą Ogrodnika, którego strzał z rzutu wolnego odbił się od poprzeczki, piłka znalazła się pod nogami Kołodzieja, ale arbiter główny odgwizdał spalonego. Potem do głosu doszli miejscowi zawodnicy, którzy lepiej radzili sobie na sztucznej murawie i dwa razy znaleźli sposób na Perlaka. Dokonali tego grający szkoleniowiec Szczytu – Lipiński w 19. minucie oraz Jarosław Maliszewski w 41. minucie spotkania. Niestety golkiper gości doznał kontuzji. Najpierw jego miejsce w bramce zajął Chomko, a potem wszedł w jego miejsce Babik.

Przyjezdni podnieśli rękawicę i w drugiej części meczu odwrócili wynik spotkania na 2:3. Autorami goli byli: Kołodziej w 53. oraz 2-krotnie Łatka w 51. oraz 71. minucie potyczki. Kiedy wydawało się, iż goście zapiszą po swojej stronie trzy „oczka” to gospodarze dobili Iskrę. Decydujące dwa ciosy zadali Krawczyk w 89. oraz Zieliński w czwartej minucie doliczonego czasu gry.

Szczyt: Koszyka – Fedycki (60’ Kuna), K. Maliszewski, Truszczyński (65’ Walkosz-Berda), Sadowy – P. Krawczyk, Gołek (60’ Lic), B. Krawczyk – Lipiński, Zieliński.

Iskra: Perlak (46’ Babik) – Kołodziej, Frączek, Tobiasz, Chomko – Majerski, Turek, Ogrodnik, Cieszkowski (82’ P. Krupa) – Łatka, Zbereda.