Zacięty bój Azotów. Jest zwycięstwo! |#LPU24.pl

We wtorkowy wieczór szczypiorniści Azotów Puławy stanęli do kolejnej walki o punkty. Tym razem ich przeciwnikiem był zespół Energi MKS Kalisz.

Mecz rozpoczął się od bardzo wyrównanej walki, wynik w początkowej fazie spotkania oscylował wokół remisu. To kaliszanie jako pierwsi zdołali odskoczyć na dwa trafienia, jednak puławianie zdołali dość gwałtownie skutecznie odpowiedzieć. Po 15 minutach gospodarze prowadzili 12:8. Choć momentami pezwaga puławian nieco topniała, na przerwę oba zespoły schodziły z przewagą 5 bramek na korzyść Azotów.

Na początku drugiej części spotkania wydawało się, iż azotowcy mają bezpieczny zapas nad przeciwnikiem, w 36. minucie prowadzili choćby siedmioma trafieniami. Goście zaczęli jednak odrabiać straty i na 8 minut przed końcem zbliżyli się do puławian na różnicę zaledwie jednej bramki. Co więcej w 58. minucie kaliszanie wyszli choćby na minimalne prowadzenie. Dzięki trafieniom Łukasza Gogoli w ostatnich sekundach puławianie odnieśli cenne zwycięstwo 35:33.

Azoty-Puławy: Tsintsadze, Borucki – Gogola 12, Marciniak 8, Dikhaminjia 5, Jaworski 2, Janikowski 2, Antolak 2, Sesic 1, Górski 1, Zarzycki 1, Jarosiewicz 1, Adamski.