“Żadnego pokrycia w rzeczywistości”. Radny K. Sypień o wniosku wojewody

2 miesięcy temu

Goleniowski radny miejski Krzysztof Sypień oficjalnie odniósł się do pisma, w którym Wojewoda Zachodniopomorski wzywa Radę Miejską do podjęcia uchwały w sprawie wygaśnięcia jego mandatu.

Jak informowaliśmy, z pisma wojewody wynika, iż K. Sypień miał naruszyć przepis ustawy o samorządzie gminnym, zgodnie z którym radni nie mogą prowadzić działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia komunalnego. Chodzi o koncert letni prowadzonej przy Szkole Muzycznej Yamaha Akademii Baletu, który odbył się w czerwcu 2019 roku w Goleniowskim Domu Kultury. Organizatorem tego spektaklu była Fundacja Centrum Rozwoju, w której K. Sypień pełni funkcję prezesa zarządu.

“Nie ulega wątpliwości, iż zarządzając działalnością gospodarczą radny Pan Krzysztof Sypień wykorzystywał mienie jednostki samorządowej, w której uzyskał mandat”, czytamy w piśmie.

Z dokumentu wynika także, iż jeżeli goleniowska Rada Miejska nie podejmie uchwały, o którą wnioskuje wojewoda, ten będzie musiał skorzystać ze środka prawnego, jakim jest wydanie zarządzenia zastępczego.

Stanowisko K. Sypienia prezentujemy poniżej:

Po raz kolejny Państwa (oraz moja) uwaga i czas są absorbowane na sprawy, które po pierwsze nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości, a po drugie są wyczerpane, gdyż dyskutowaliśmy już o nich publicznie rok temu. jeżeli ktokolwiek mógłby udowodnić naruszenie przepisów w sprawie zarzucanego mi wykorzystania mienia komunalnego w prowadzonej działalności gospodarczej, zrobiłby to w grudniu zeszłego roku. Od tamtego czasu nikt tematu nie podejmował, aż do momentu zmiany na stanowisku Wojewody Zachodniopomorskiego oraz wejścia w etap kampanii wyborczej do Samorządu lokalnego, która przed nami. Skoro jednak już tak być musi, iż temat niczym „bumerang” powraca pomimo, iż żadne okoliczności od ostatnich wydarzeń w tej sprawie nie uległy zmianie, zachęcam wszystkich zainteresowanych mieszkańców oraz lokalne media do udziału w sesji Rady Miejskiej. Podczas sesji odniosę się do sytuacji, a Państwo będą mogli jeszcze raz wyciągnąć własne wnioski.

Idź do oryginalnego materiału