ZAKSA bez argumentów w meczu z Bogdanką. Trzy punkty zostały w Lublinie

7 godzin temu

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle bez punktów w Lublinie. W meczu 8. kolejki siatkarskiej PlusLigi zespół trenera Andrei Gianiego przegrał z Bogdanką LUK 0:3 (16:25, 22:25 i 20:25). W ligowej tabeli kędzierzynianie przez cały czas zajmują szóste miejsce.

Pierwszy set praktycznie od początku nie układał się po myśli trójkolorowych. Gospodarze przeważali, byli bardziej regularni i z każdą kolejną akcją budowali przewagę. Bogdanka prowadziła 10:5, 15:10, a w końcówce partii Wilfredo Leon i spółka byli nie do zatrzymania. Ostatecznie Bogdanka wygrywa premierową odsłonę 25:16.Po zmianie stron gra ZAKSY się poprawiła, było więcej walki, więcej udanych ataków, ale finalnie wystarczyło to tylko do zdobycia większej liczby punktów. Set numer dwa kończy się wygraną lublinian 25:22.Kolejna odsłona także przebiegała pod dyktando gospodarzy. Bogdanka wygrała seta przekonująco 25:19, a całe spotkanie 3:0.