Burmistrz Ryglic przekazuje mieszkańcom gminy zalecenia dotyczące bezpieczeństwa
w czasie upałów.
1. Nawodnienie i dieta:
–Regularne picie : Pić dużo wody małymi łykami. Zrezygnować z alkoholu i napojów mocno słodzonych, które odwadniają organizm.
–Posiłki: Spożywać lekkostrawne posiłki, bazujące na warzywach i owocach.
2.Ochrona w domach:
-Zalecenia: W ciągu dnia należy zamykać okna i zasłaniać je żaluzjami lub roletami,
aby ograniczyć napływ gorącego powietrza.
–Wietrzenie: Otwierać okna najlepiej późnym wieczorem lub w nocy, gdy temperatura powietrza wyraźnie spada.
– Chłodzenie: Ograniczyć korzystanie z urządzeń elektrycznych wytwarzających ciepło.
3. Działania na zewnątrz:
–Unikanie słońca: Ograniczyć wychodzenie na zewnątrz w czasie największych upałów
(szczególnie w godzinach 11:00-17:00).
– Ochrona głowy i ciała: Nosić jasną, luźną odzież oraz nakrycie głowy. Stosować kremy z filtrem UV.
–Aktywność fizyczna: Wszelkie prace fizyczne lub ćwiczenia zaplanować na wczesne godziny poranne lub wieczorne.
–Dzieci i zwierzęta: Pod żadnym pozorem nie zostawiać dzieci ani zwierząt
w zaparkowanym samochodzie.
4. Troska o słabszych:
–Pomoc sąsiedzka: Sprawdzić, czy osoby starsze, samotne czy przewlekle chore
z otoczenia nie potrzebują pomocy.
5. Troska o zwierzęta:
–Zwierzęta: Zapewnić zwierzętom domowym oraz hodowlanym dostęp do świeżej wody
i zacienionego, przewiewnego miejsca.
6. Burze
– W przypadku burz i wyładowań atmosferycznych proszę o natychmiastowe schronienie się w najbliższym dostępnym domu i przeczekanie burzy.



















