Zamieszanie w komunikacji i rozkładach jazdy. Od 1 października skromna korekta, brakuje kierowców

2 godzin temu
Zdjęcie: Trolejbusy oczekujące na przystanku przy Ogrodzie Saskim i jadący autobus | fot. DW


Od 1 października Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Lublinie wprowadza korekty w rozkładach jazdy miejskiej komunikacji, uwzględniając potrzeby pasażerów oraz postulaty Rad Dzielnic. Zmiany są ograniczone ze względu na braki kadrowe wśród kierowców.

Lublin. Brak kierowców demoluje rozkład jazdy

Od 1 października Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Lublinie wprowadza korekty w rozkładach jazdy miejskiej komunikacji, uwzględniając potrzeby pasażerów oraz postulaty Rad Dzielnic. Zmiany te mają na celu lepsze dopasowanie oferty przewozowej do bieżących potrzeb mieszkańców, zwłaszcza w godzinach szczytu, jednak są one ograniczone ze względu na braki kadrowe wśród kierowców.

>>> Zobacz także: Mieszkańcy Lublina mają dość autobusów „widmo”. Pasażerom puszczają nerwy po wprowadzeniu nowych rozkładów

Jedną z najważniejszych zmian jest dostosowanie przydziału pojazdów na linii nr 18. Na wniosek Rady Dzielnicy Sławin, wprowadzono przegubowe autobusy, które mają zapewnić większą pojemność podczas kursów dowożących dzieci do szkół. Ponadto, korekta rozkładu jazdy na linii nr 37, obejmująca godziny szczytu przewozowego, będzie miała znaczący wpływ na mieszkańców dzielnicy Wrotków, umożliwiając im sprawniejsze dojazdy.

Rada Dzielnicy Szerokie, po przeprowadzeniu spotkania z mieszkańcami, doprowadziła do zwiększenia częstotliwości kursów linii nr 32 w porannym szczycie (6:30–8:30). Dzięki temu rozwiązaniu dzieci z dzielnic takich jak Szerokie i Ponikwoda będą mogły łatwiej dotrzeć do szkół.

Zmiany nie ograniczają się tylko do powyższych linii. W odpowiedzi na wnioski mieszkańców nadesłane po wdrożeniu III etapu optymalizacji przewozowej, wprowadzono dodatkowe kursy, między innymi na linii nr 2 (dodatkowy kurs o godz. 22:46 z przystanku Zbożowa 02) oraz przywrócono kurs linii nr 922 o godzinie 6:47 z przystanku Turka-os. Borek 02.

Wprowadzono również korekty godzin odjazdów kilku linii, w tym linii nr 4, 34 i 37, w celu poprawy koordynacji odjazdów. Na przykład, na linii nr 4, w dni powszednie, soboty oraz święta, odjazdy zostaną lepiej zsynchronizowane z linią nr 8 (na ul. Poligonowej) i linią nr 34 (na ul. Krochmalnej). Zmieniono także godziny kursowania wielu innych linii, takich jak nr 3, 7, 8, 18, 20, 25, 28, 42, 45, 47, 153, 161, 302 w dni powszednie, oraz linie nr 7 i 161 w dni świąteczne.

Dodatkowo, kurs linii nr 18 realizowany o godzinie 21:06 z przystanku Elizówka-giełda 02 został wydłużony do przystanku Majdan Krasieniński-sklep 03, co zapewni mieszkańcom tej części miasta lepszy dostęp do komunikacji wieczornej.

ZDiTM podkreśla, iż wszystkie zmiany zostały opracowane z uwzględnieniem aktualnych możliwości przewozowych, takich jak dostępność kierowców oraz pojazdów. W miarę pozyskiwania dodatkowych kierowców, przewoźnicy będą w stanie wprowadzać kolejne modyfikacje, które jeszcze bardziej poprawią jakość usług komunikacyjnych. Szczegółowe informacje na temat wprowadzonych zmian są dostępne na stronie internetowej ZDiTM.

>>> Zobacz także: MPK Lublin szuka kierowców. Spółka zafunduje Ci choćby kurs prawa jazdy kategorii D. Jakie są zarobki?

Idź do oryginalnego materiału