Zawodnicy KKS Sporty Walki z medalami

gniezno24.com 1 miesiąc temu

W ostatnim tygodniu sierpnia w Budapeszcie odbywały się Mistrzostwa Świata Dzieci, Kadetów i Juniorów w Kickboxingu, na których pojawili się zawodnicy KKS Sporty Walki z Gniezna.

W zawodach wzięło udział ponad 3 tysiące zawodników z 65 krajów. W tym gronie kapitalnie zaprezentowali się zawodnicy KKS Sporty Walki Gniezno, którzy zdobyli 3 brązowe medale.

Michał Karolczyk w kategorii +94kg w 1/8 finału wygrał przed czasem z Irlandczykiem, a w ćwierćfinale również przed czasem z reprezentantem Palestyny, by w półfinale ulec na punkty zawodnikowi z Wielkiej Brytanii. Aleks Kamiński pokonał kolejno Greka oraz Węgra i w półfinale również przegrał z Brytyjczykiem. Natomiast Patryk Zieliński w półfinale przegrał minimalnie z reprezentantem Uzbekistanu.

– Nasz klub jest jednym z najmłodszych, jakie dostarczyły zawodników do reprezentacji na
te Mistrzostwa, jednocześnie 3 medale to jeden z najlepszych wyników jeżeli chodzi o wszystkie kluby Polskiego Związku Kickboxingu – poinformowali przedstawiciele KKS Sporty Walki Gniezno.