Zawodnicy KS Aqua Sport wśród najlepszych ratowników w Polsce!

koscierski.info 2 miesięcy temu

O wielkim sukcesie mogą mówić zawodnicy KS Aqua Sport, którzy wzięli udział w Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Morskim. Kilku z nich wywalczyło na tej imprezie tytuł mistrzów kraju. Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim odbywały się w Niechorzu. Ich uczestnicy zostali podzieleni na 4 kategorie wiekowe – do 12 lat, 13-20, 30+ oraz Open. W rywalizacji wzięła udział liczna grupa zawodników KS Aqua Sport, ponieważ klub zorganizował obóz w Pogorzelicy zlokalizowanej niedaleko Niechorza. Zawody odbywały się w bardzo trudnych warunkach pogodowych. [person:89927]- Konkurencje polegały na połączeniu biegania po plaży z pływaniem w morzu, a także wykorzystaniem desek ratowniczych, płetw i pasów ratowniczych. Zawodnicy musieli się więc wykazać dużą wszechstronnością oraz sprawnością – wyjaśnia Michał Zarach, trener KS Aqua Sport. Rewelacyjnie spisały się najmłodsze zawodniczki KS Aqua Sport. W klasyfikacji generalnej zwyciężyła Kaja Lellek przed Klementyną Klonowską oraz Karoliną Lemańczyk. Warto też wspomnieć, iż w konkurencji „flagi plażowe” zwyciężyła Aniela Chajewska. Z kolei wśród dziewcząt 13-20