Zawodnicy Matsogi Ciechanów z medalami w zawodach Grand Prix Polski [zdjęcia]

ciechanowinaczej.pl 1 miesiąc temu
Dwa medale wywalczyli zawodnicy Matsogi Ciechanów podczas rozegranego w ostatni weekend w Tomaszowie Mazowieckim Grand Prix Polski Taekwon-do ITF. Do rywalizacji przystąpiło 318 zawodników, reprezentujących 52 kluby z całej Polski. W barwach Matsogi Ciechanów wystartowało 9 zawodników, podopiecznych trenerów Michała Korzybskiego VI dan oraz Kornela Korzybskiego I dan.

Tym razem z najlepszej strony pokazała się Wiktoria Jakubowska, która w walkach juniorek do 65 kg, po pokonaniu Rozalii Nierzwickiej z GKT Gdańsk, awansowała do finału tej kategorii. W finale, po wyrównanym pojedynku, nieznacznie przegrała z Agatą Urbańską z Champion Prochowice, ostatecznie zajmując 2. miejsce.

Brązowy medal wywalczył z kolei Dominik Szwąder, który w kategorii walk Juniorów kolorowych pasów, po wygraniu dwóch pojedynków, dopiero w półfinale przegrał z Jakubem Piaseckim z Bastion Nowy Dwór Mazowiecki. Dominik również bardzo dobrze zaprezentował się w konkurencji technik specjalnych, gdzie przy odrobinie szczęścia mógł zdobyć choćby złoty medal, ale ostatecznie zajął 5. miejsce 70 zawodników.