Zawodniczki Sokoła jadą na mistrzostwa Starego Kontynentu – FOTO

1 tydzień temu

W rumuńskim Cheile Gradistei kolarki i kolarze będą się ścigali podczas tegorocznych mistrzostw Europy w kolarstwie górskim.

Prawo startu w tej imprezie wywalczyły zawodniczki zatorskiego Sokoła – Gabriela Wojtyła i Nikola Gliniecka.

Areną zmagań, będzie górski kompleks Cheile Gradistei, gdzie w malowniczym terenie o tytuły mistrzowskie powalczą najlepsi kolarze Europy. Start i meta usytuowane są na terenie stadionu biathlonowego na wysokości 1300 metrów n.p.m.

Czterodniowe mistrzostwa Starego Kontynentu w kolarstwie górskim rozpoczną się już w najbliższą środę (8 maja). Po znakomitych wyścigach eliminacyjnych Gabriela Wojtyła i Nikola Gliniecka (obie UKS Sokół Zator) uzyskały przepustkę na tak niezwykle prestiżowe zawody.

Obie zawodniczki otrzymały powołanie do reprezentacji Polski i od 8 do 12 maja wystartują w Mistrzostwach Europy. Gabriela Wojtyła i Nikola Gliniecka stanęły na podium ostatniego wyścigu „Maja Włoszczowska Race UCI C1″ w Jeleniej Górze, czym spełniły ostatecznie kryteria kwalifikacyjne Polskiego Związku Kolarskiego.

Gabriela Wojtyła zajęła trzecie miejsce w kategorii elity, a Nikola Gliniecka zwyciężyła w wyścigu juniorek. Tuż przed wyjazdem na ME, jeszcze dziś (6 maja) najmłodsi adepci kolarstwa wezmą udział we wspólnym treningu kolarskim z kadrowiczkami, który zaplanowano na rowerowej trasie zamkowej. Początek o godz. 17.