Około godziny 18 na trasie kolejowej w pobliżu stacji Białośliwie doszło do zderzenia dwóch pociągów osobowych relacji Piła – Bydgoszcz oraz Kołobrzeg – Warszawa Wschodnia.
Wstępne ustalenia wskazują, iż oba składy poruszały się w kierunku Bydgoszczy. W pewnym momencie doszło do bocznego zderzenia podczas zmiany toru jazdy jednego ze składów. W wyniku uderzenia część wagonów obu składów została wykolejona.
W zdarzeniu obrażenia odniosło 11 osób. 2 pasażerów zostało przetransportowanych do Szpitala w Chodzieży, a 1 członek obsługi pociągu do Szpitala Specjalistycznego w Pile. Obrażenia jakie doznali nie zagrażają ich życiu.
Łącznie pociągami podróżowało około 200 osób. Przewoźnicy organizują transport zastępczy dla pasażerów. Ruch kolejowy na tej trasie będzie wstrzymany do czasu zakończenia czynności na miejscu zdarzenia oraz usunięcia wykolejonych wagonów.
Mł. ASP. Wojciech Zeszot
KPP Piła

1 godzina temu











