Na szczęście bez poważnych obrażeń zakończyło się zderzenie samochodu osobowego i hulajnogi elektrycznej. Policja ustala, kto jest winny kolizji, do której doszło 23 czerwca w Świebodzicach.

Około godziny 10.00 jako pierwsi na miejscu zdarzenia pojawili się świdniccy strażacy, którzy zmierzali właśnie na ćwiczenia do Dobromierza. – Udzieliliśmy pierwszej pomocy kwalifikowanej kierującemu hulajnogą, dalsze działania przejęli ratownicy Pogotowia Ratunkowego – informuje bryg. Łukasz Grzelak z KP PSP w Świdnicy.
– Kierujący hulajnogą został przewieziony do szpitala, odniósł obrażenia wymagające leczenia poniżej dni siedmiu – informuje asp. Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy i dodaje, iż do zdarzenia doszło na ul. Piłsudskiego.
Z informacji świadków wynika, iż kierujący hulajnogą 37-latek wyprzedzał prawą stroną samochód marki Skoda, a do zdarzenia doszło w chwili, gdy auto podjęło manewr skrętu w kierunku parkingu. Policja wszczęła w tej sprawie postępowanie i ustala, jakie były faktyczne okoliczności oraz kto ponosi odpowiedzialność za doprowadzenie do kolizji. Obaj kierowcy byli trzeźwi.
/red./
Za CYNK! i zdjęcia dziękujemy czytelnikowi.

2 godzin temu
![Oddział kardiologiczny „Latawca” z nowoczesnym sprzętem za 4,5 miliona złotych [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Latawiec-nowy-sprzet-dla-kardiologii-2026.06.24-mix.jpg)










