Zioła na nadciśnienie, suplementy, zdrowy tryb życia? Jak przeciwdziałać temu schorzeniu?

3 miesięcy temu

1. Odpowiednia dawka aktywności fizycznej

Zdrowy układ krwionośny to taki, który dostaje każdego dnia odpowiednią dawkę zdrowego ruchu. Każda aktywność fizyczna, która podnosi twój puls, pozytywnie wpływa na funkcjonowanie twojego serca i całego układu krwionośnego. Gdy biegasz trzy razy w tygodniu, twoje serce pracuje ciężej, ale tylko przez jakiś czas. Spacer na świeżym powietrzu dotlenia organizm, ulepsza pracę każdego narządu. Podobnie jak ćwiczenia na siłowni.

Gdy nie ćwiczysz, serce nie ma bodźca, który zmuszałby je do nieco bardziej wytężonej pracy. Gdy więc to się dzieje, jest ono mniej sprawne, podobnie jak twój organizm. Wtedy zaczynasz się zastanawiać, jakie suplementy na nadciśnienie bez skutków ubocznych wybrać, by obniżyć zbyt wysoki jego poziom. Są skuteczne, pomocne i bezpieczne, ale najbardziej bezpieczny jest zdrowy tryb życia! Znajdziesz je na przykład w aptece Nowa Farmacja.

Pamiętaj o aktywności fizycznej. W innym wypadku trudniej ci będzie pozostawać zdrowym. choćby wtedy, gdy skorzystasz z dobrodziejstw współczesnych suplementów i preparatów obniżających poziom ciśnienia tętniczego.

2. Zdrowia dieta to podstawa!

Prócz aktywności fizycznej w zapobieganiu występowaniu nadciśnienia tętniczego pomaga (i to bardzo!) zdrowa dieta. To, jakimi produktami spożywczymi się odżywiasz, ma wpływ na poziom twojego zdrowia. Współcześnie trudno zachować sztywny reżim dietetyczny, ale jest to niezwykle istotne. W innym wypadku twój układ krwionośny będzie ulegał powolnej degeneracji.

Czego nie powinieneś spożywać w nadmiarze? Przede wszystkim przetworzonych produktów spożywczych. Im bardziej przetworzony, im więcej posiada tłuszczy nasyconych, im mniej ma wartościowych składników odżywczych, tym bardziej szkodzi twojemu sercu, żyłom i tętnicom. Konsekwencje są dobrze znane, a jedną z nich jest między innym nadciśnienie tętnicze.

Odpowiednie produkty spożywcze, a także suplementy (na przykład zioła na ciśnienie), pomagają obniżać zbyt wysoki poziom ciśnienia tętniczego. Przede wszystkim chodzi jednak o zapobieganie występowaniu tego schorzenia, a nie da się tego osiągnąć bez zdrowej diety bogatej w najzdrowsze i najmniej przetworzone składniki!

3. Mniej stresu, więcej snu, regularna kontrola ciśnienia

Unikaj nadmiernego stresu! To niezwykle istotny warunek, który pomoże ci zapobiegać wielu schorzeniom, przede wszystkim zaś nadciśnieniu tętniczemu. Przeróżne sposoby rozluźniania ciała i umysłu, medytacje, techniki rozciągania (joga), praktyki mindfulness, mogą znacznie obniżyć poziom stresu. Dodatkowo dbanie o odpowiednią ilość i jakość snu jest niezbędne dla utrzymania zdrowego ciśnienia krwi.

Ważne jest, abyś monitorował poziom swojego ciśnienia tętniczego regularnie, by zawczasu uświadomić sobie pierwsze niepokojące sygnały, które mogą świadczyć o przyszłych problemach. Ciśnieniomierz kupisz w niemal każdej aptece, a jego użytkowanie nie powinno nastręczyć ci zbyt wielu problemów. Dzięki nim masz możliwość kontroli swojego zdrowia w tym obszarze choćby każdego dnia. Wizyty u lekarza oraz badania profilaktyczne są również nieodzownym elementem dbania o układ krwionośny.

Nadciśnienie tętnicze można skutecznie zapobiegać poprzez zdrowy tryb życia. Aktywność fizyczna, zdrowa dieta, ograniczenie stresu i regularne monitorowanie ciśnienia to najważniejsze elementy profilaktyki. Dbaj o siebie, o swoje serce i swój umysł, wysypiaj się, odpoczywaj, badaj, jedz zdrowo i regularnie, a szanse na wystąpienie nadciśnienia drastycznie spadną!

Idź do oryginalnego materiału