Złota sztafeta Stali

rc.fm 2 miesięcy temu

Z jednym medalem, ale za to złotym, wywalczonym w sztafecie 4x100 metrów wrócili lekkoatleci Klubu Sportowego Stal LA Ostrów z rozegranych w weekend w Lublinie 41.PZLA Mistrzostw Polski do lat 23.

Sztafeta 4x100 metrów Klubu Sportowego Stal LA Ostrów w składzie: Kamil Kryś, Kacper Cegła, Cyprian Adamcio i Dawid Grząka finiszowała na pierwszym miejscu w czasie 41,52 s. wyprzedzając AZS AWF Katowice i AZS AWF Warszawę. Sztafeta 4x400 metrów. w składzie: Jakub Tuczyński, Marcin Karolewski, Kacper Cegła i Cyprian Adamcio uzyskała piąty czas.

O medal w biegu na 400 metrów otarł się Marcin Karolewski, który finiszował na czwartym miejscu. Piąty z kolei w biegu na 200 metrów był Kacper Cegła. Siódmy w finale biegu na 100 metrów finiszował Dawid Grząka. Na 10 miejscu na 100 metrów sklasyfikowana została Ewa Piaszczyńska.

KS Stal LA Ostrów z 1 złotym medalem została sklasyfikowana na 18 miejscu w klasyfikacji medalowej 41.PZLA Mistrzostw Polski U23. W klasyfikacji punktowej ostrowska ekipa zajęła 15 miejsce z dorobkiem 66 punktów.