Złoto Szymona Leszczyńskiego, brąz Weroniki Ambroszko

W Kolbuszowej na terenie należącym do Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej rozegrano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików oraz II Grand Prix Podkarpacia w Biegach Przełajowych.

W mistrzostwach – startowali w nich reprezentanci podkarpackich i małopolskich klubów – złoty medal w biegu na 3000 m wywalczył Szymon Leszczyński ze Stali Stalowa Wola (czas 10:7). Jego kolega klubowy Jakub Wronowski był 14 (12:39). Drugi medal dla Stali zdobyła Weronika Ambroszko, która była trzecia na 2500 m (10:22). Piąte miejsce w tym biegu zajęła Zuzanna Tokarz (10:50), a mistrzynią została Martyna Gajda z Resovii (10:11).

Na najwyższym stopniu Szymon Leszczyński
Z prawej Weronika Ambroszko

W biegu na 1500 m 8. miejsce zajęła Monika Zaręba (6:22), 11. Karolina Brzyska (6:40), 13. Martyna Pamuła (6:48), 14. Klaudia Bis (6:48). „Złoto” wybiegała Róża Olchawa z Kraków Athletics Team (5:48).
W biegu na 2000 m młodzików 12. miejsce zajął Wojciech Brodowski (7:32), 13. Mateusz Stręciwilk (7:42), 14. Jacek Wołosz (7:46). Najszybszy był Igor Dołęga z Resovii (6:31).
W punktacji drużynowej województw Podkarpackie pokonało Małopolskę 78:24. Najwięcej punktów zdobyli zawodnicy i zawodniczki Resovii – 17 oraz Stali Stalowa Wola – 14 pkt.
W II Grand Prix Podkarpacia biegacze Stali wywalczyli trzy pozycje medalowe. Jakub Kołodziej zwyciężył w biegu na 500 m w kategorii U 12 (czas 2:01), a Maksymilian Butryn był trzeci w tym biegu (2:02). W biegu na 800 m w kategorii U 14 Wiktor Sobolewski zajął miejsce drugie (2:33).

Pierwsza trójka w biegu na 500 m Grand Prix w Biegach Przełajowych w kategorii U 12. Na najwyższym stopniu podium Jakub Kołodziej, z prawej Maksymilian Butryn (obaj ze Stali), z lewej Gabriel Zając z Tempa 5 Przemyśl

Oto wyniki pozostałych naszych zawodników:
U 12, 500 m dziewczęta: 6. Weronika Chub, 8. Anna Czuba, 10. Łucja Brzyska, 12. Lena Stręciwilk, chłopcy: 5. Michał Bajgierowicz, 6. Nikodem Fołta, 7. Bartłomiej Sołtys, 8. Krzysztof Procnal, 11. Bartosz Brodowski. Bartosz
U 14, 800 m dziewczęta: 4. Magdalena Sojka, 6. Daria Stec, 8. Milena Butryn, 12. Milena Herdzik, 17. Gabriela Peszt, 18. Martyna Bednarczyk, 19. Alicja Kapuścińska, 20. Weronika Reichert, 21. Patrycja Kołodziej, chłopcy: 4. Łukasz Tomczak, 5. Olaf Szumełda, 6. Sebastian Chyła, 8. Konrad Krawiec, 9. Oskar Szumełda, 10. Szymon Paleń, 11. Tymoteusz Folta, 15. Korneliusz Wamyj.
U 18, 2 km kobiety: 4. Kamila Żelazko, 5. Weronika Szymańska, 3 km mężczyźni: 6. Filip Lipski.