Zmarła Maria Paluch. Przez lata była dobrym duchem parafii św. Małgorzaty i szkoły katolickiej

2 tygodni temu

Przez wiele lat angażowała się w pomoc przy parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu oraz w Katolickiej Szkole Podstawowej. Znał ją każdy, kto pracował lub po prostu często bywał na Placu Kolegiackim. Zmarła pani Maria Paluch.

Msza Święta w bazylice św. Małgorzaty zostanie odprawiona we wtorek (13.02) o 12.00. Pół godziny wcześniej ciało zmarłej zostanie wprowadzone do kościoła i będzie odmówiony Różaniec.

Po Mszy Świętej uczestnicy pogrzebu przejadą na cmentarz w Rdziostowie.

Redakcja radia RDN Nowy Sącz zawsze będzie miło i ciepło wspominać panią Marię, którą spotykaliśmy często na Placu Kolegiackim. Widzieliśmy i podziwialiśmy jej zaangażowanie, dobre chęci. Kiedy tylko mogła, bardzo dbała o to, by bazylika św. Małgorzaty i jej okolice były jak najbardziej zadbane.

Panią Marię wspomina też Zbigniew Małek, dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st.:

– W sobotę 10.02.2024 r. zmarła nasza „Pani Maria” bo tak wszyscy ją pamiętamy. Nigdy nie była naszym pracownikiem, ale jak mało kto była przez całą historię naszych szkół bezpośrednio z nimi związana. Osobiście towarzyszyła mi przez cały 25-letni okres zarządzania szkołami. Związana była z parafią św. Małgorzaty – sprzątała oraz pilnowała po południu i wieczorem budynków parafialnych. Najlepiej pamiętają ją starsze dzieci, które oczekiwały na holu na swoich rodziców. Pani Maria opiekowała się dziećmi grającymi w tenisa oraz nadzorowała szkolne akwarium (bardzo przeżywała śmierć każdej rybki – zauważyłem kiedyś jak do nich mówiła). Pani Maria była osobą skromną i zawsze chętną do pomocy innym. Była silnie związana z parafialnym „CARITAS”, pomagała zbierać fundusze i dary przed każdymi świętami oraz przed Charytatywnym Festynem Parafialnym. Pani Maria była „Dobrym Duchem” naszych szkół.

fot. archiwum Katolickiej Szkoły Podstawowej w Nowym Sączu
Idź do oryginalnego materiału