— To już jest moja kolejna gala, więc bardzo się cieszę, iż moja ciężka praca zostaje doceniona przez uczelnię. Jest to niesamowite uczucie, zawsze wiem, iż opłacało się trenować, startować i to zawsze motywuje do dalszej ciężkiej pracy — wyjaśnia Oliwia Jabłońska, pływaczka, Najlepszy Sportowiec w Sporcie Osób z Niepełnosprawnościami.
— A to, co jest takie piękne, co zresztą dzisiaj wybrzmiało i było takie, myślę bardzo istotne, z punktu widzenia tego, iż mówimy o sportowcach studentach. To są tak naprawdę wyjątkowe osoby, które nie tylko uzyskują osiągnięcia sportowe, ale to są również osoby, które mają ogromne osiągnięcia w zakresie edukacji — podkreśla dr hab. Tadeusz Stefaniak, rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.
— Zawsze cieszy to, iż zostaliśmy wyróżnieni takim dość sporym gronem pływackim, więc tym bardziej cieszy mnie to, iż zawodnicy, których prowadziłam i miałam przyjemność prowadzić do Igrzysk Paralimpijskich zostali wyróżnieni — mówi dr Beata Pożarowszczyk-Kuczko, trenerka główna kadry narodowej w parapływaniu, Najlepszy Trener w Sporcie Osób z Niepełnosprawnościami.
— Ja akurat miałam przyjemność chyba trzeci raz nagradzać rzeczywiście fantastycznych sportowców, którzy zdobywają medale na najważniejszych zawodach sportowych, a w tym roku pierwsze pięć miejsc byli nasi członkowie kadry olimpijskiej, którzy startowali na Igrzyskach w Paryżu, jak również w Paralimpiadzie, dwaj zawodnicy startowali również w tych Igrzyskach, więc bardzo się cieszymy, iż są takie osoby na naszej uczelni — informuje dr Urszula Włodarczyk, przewodnicząca komitetu organizacyjnego.
— Mieliśmy wspaniałych sportowców nagrodzonych — Natalia Kaczmarek-Bukowiecka to nasza czołowa sportsmenka, która dla Klubu Sportowego ASZ Wrocław w Igrzyskach w Tokio wywalczyła dwa medale złote i srebrne, także jesteśmy dumni, iż mamy takich studentów i sportowców w klubie — mówi dr Wiesław Błach, prezes Klubu Sportowego AZS-AWF Wrocław.
— Kiedyś sama byłam wybierana, teraz czułam olbrzymią przyjemność, iż mogę dołożyć swoją cegiełkę do wyboru młodych sportowców, szczególnie studentów, zresztą wielu z nich to są studenci, którzy przychodzą do mnie na zajęcia, więc dla mnie to naprawdę wielkie przeżycie i bardzo się cieszę, iż mogłam uczestniczyć w wyborze właśnie tych studentów, którzy znaleźli się na naszej gali — podkreśla Renata Mauer-Różańska, Akademia Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków, członek kapituły.
— To są takie elementy, tak zwane wisienki na torcie, które dodają tej dumy i satysfakcji z tego, co wykonali, podsumowanie takiej ciężkiej pracy, więc jak najbardziej to są dla nich bardzo istotne momenty — mówi dr Beata Pożarowszczyk-Kuczko, trenerka główna kadry narodowej w parapływaniu, Najlepszy Trener w Sporcie Osób z Niepełnosprawnościami.
— Cieszy mnie, iż właśnie tak duża ilość zawodników została nagrodzonych, to znaczy to, iż było za co ich nagradzać, także cieszę się, iż mamy takich wspaniałych sportowców u nas w klubie, warto było ten trud nagrodzić i też pokazuje, iż dla takich chwil warto trenować i pod krew i łzy, jak to mówili na wystąpieniach nasi zawodnicy i sportowcy — dodaje dr Wiesław Błach, prezes Klubu Sportowego AZS-AWF Wrocław.
— W momencie, kiedy mówimy o kulcie kultury fizycznej, o tym, co jest takim etosem działań, to mogą być takimi drogowskazami dla wszystkich, tym bardziej iż szyld naszej uczelni w jakiś sposób zobowiązuje uczelnia im. Polskich Olimpijczyków i te działania wskazują sukcesy tych wszystkich młodych ludzi i połączenie AZS-u, tego akademickiego związku sportowego, klubu sportowego, który zrzesza naszych studentów — sportowców, wskazuje na to, iż to jest adekwatna droga również tych, którzy myślą o wyborze w perspektywie swojego życia kariery nie tylko sportowej, ale również połączenia tej kariery sportowej z edukacją w murach uczelni, która w bardzo szeroki sposób zajmuje się kulturą fizyczną — podkreśla dr hab. Tadeusz Stefaniak, rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.
— Stworzyliśmy w tym roku Centrum Sportu na naszej Alma Mater Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków, więc promujemy sport, promujemy aktywność fizyczną, promujemy rekreację, promujemy turystykę, promujemy po prostu zdrowy ruch. Więc dla nas możliwość zaproszenia tutaj do nas tak wielu gości sportowców i trenerów i studentów sportowców, no wspaniała możliwość tego, żeby móc być po tej drugiej stronie, czyli móc być w kapitule, ich docenić, wybrać, nagrodzić — cieszy się z osiągnięć sportowców i możliwości ich nagrodzenia —informuje dr Dominika Zawadzka, prorektor ds. studenckich i sportu akademickiego, przewodnicząca kapituły.
— Zawsze jest to bardzo trudny wybór, ponieważ wszystkich chciałoby się nagrodzić. Zresztą pan rektor wspomniał, iż również gratulujemy tym wszystkim, którzy się nie znaleźli w gronie wyróżnionych i nagrodzonych, ale na pewno starają się o to, żeby osiągać jak największe wyniki. Ja im życzę, żeby za rok znaleźli się wśród laureatów — mówi Renata Mauer-Różańska, Akademia Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków, członek kapituły.
— Piękny wieczór, pięknie przeprowadzona gala, wspaniali sportowcy. Korzystając z okazji, gratuluję wszystkim uczestnikom, zwycięzcom, ale też tym nominowanym, którzy niestety nie byli dzisiaj na tej gali, nie uzyskali nagród za ich ciężką pracę — chwali organizację wydarzenia i osiągnięcia sportowców oraz ich trenerów Hieronim Kuryś, członek zarządu powiatu wrocławskiego.
— Teraz przygotowujemy się do wrześniowych mistrzostw świata, które odbędą się w Singapurze, więc prosimy o mocne trzymanie kciuków, a my zrobimy wszystko, żeby przywieźć stamtąd jak najlepsze medale — wyjaśnia dr Beata Pożarowszczyk-Kuczko, trenerka główna kadry narodowej w parapływaniu, Najlepszy Trener w Sporcie Osób z Niepełnosprawnościami.
— Zaangażowanie, ich sukcesy, myślę, iż wielokrotnie motywują wszystkich pozostałych do pójścia w te ślady, także podtrzymania tego, co jest istotne dla nas również, jeżeli chodzi o misję strategii uczelni — zauważa dr hab. Tadeusz Stefaniak, rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.
— Moim celem, marzeniem jest zdobycie jeszcze złotego medalu na igrzyskach, ponieważ nie udało mi się go zdobyć, ale cały czas będę do niego dążyć, żeby to osiągnąć — mówi Oliwia Jabłońska, pływaczka, Najlepszy Sportowiec w Sporcie Osób z Niepełnosprawnościami.