Znana firma straci aż 8 mln euro. Jej fabryka pod Toruniem zatrudnia 140 osób

ototorun.pl 3 godzin temu
To pierwsza rysa na wizerunku MOD21, a więc spółki z giełdowej Grupy Erbud, która w swojej fabryce w Ostaszewie pod Toruniem zatrudnia 140 osób i zajmuje się produkcją elementów do budownictwa modułowego z drewna. Jak zapewniają przedstawiciele firmy, wyciągną wnioski i dalej wierzą w swój biznes. Niemniej informacja o stracie blisko około 8 mln euro w efekcie nieodpowiedniego zabezpieczenia materiałów przy realizacji kontraktu w Monachium odbiła się sporym echem w całym kraju.
Fabryka MOD 21 pod Toruniem. Najmłodszy biznes Grupy Erbud

Historia Erbud-u zaczęła się w Toruniu w 1990 roku. W ciągu 35 lat firma przekształciła się w dużą grupę o ugruntowanej pozycji, stojąca na czterech nogach. Fundamentem jest obszar kubatury, który stanowi połowę portfela. ONDE, czyli dawne PBDI to lidera w budowie farm fotowoltaicznych i wiatrowych, stabilny i odporny na kryzysy segment usług dla przemysłu. Trzecia gałąź to budownictwo i serwis dla przemysłu oraz energetyki i czwarty - najmłodszy segment, czyli budownictwo modułowe.

W związku z rozwojem tej działalności do życia została powołana spółka MOD 21, której siedziba znajduje się w podtoruńskim Ostaszewie. Tam powstała również, otwarta w 2022 roku fabryka zajmująca się produkcją drewnianych modułów. Pierwszym projektem, który realizuje w Polsce, jest przebiegająca bez żadnych problemów, budowa żłobka w Łysomicach, ale od początku właściciele Erbud-
Idź do oryginalnego materiału