Znicz Chęciny najlepszy w Miliczu

Sześć medali wywalczyły zapaśniczki LKS Industrii Znicza Chęciny podczas XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych.

Na macie w Miliczu najlepiej spisały się Anna Jackiewicz w wadze do 49 kg. i Julia Gibalska w kategorii do 53 kg. stając na najwyższym stopniu podium. Julia Gibalska wygrała wszystkie walki, nie tracąc ani jednego punktu technicznego.

Srebro zdobyła Nadia Kocia w wadze do 61 kg., a brązowe medale Antonina Drozdowska do 40kg., Patrycja Bukowska do 49 kg. i Amelia Rosińska do 69 kg.

– Dziewczęta potwierdziły ze są najlepsze w Polsce w tej grupie wiekowej. Każdej z nich można pozazdrościć charakteru i serca do walki – powiedziała w rozmowie z Radiem Kielce trenerka młodych zapaśniczek z Chęcin Małgorzata Król.

LKS Industria Znicz Chęciny, podobnie jak przed rokiem, wygrał klasyfikację drużynową Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach. Świętokrzyskie wśród województw zajęło trzecie miejsce.

Złote medalistki turnieju w Miliczu Anna Jackiewicz i Julia Gibalska pojadą na mistrzostwa Europy do lat 17, które odbędą się w Nowym Sadzie w Serbii w ostatni weekend czerwca.

Do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Dolnośląskie 2024 w zapasach przystąpiło 107 zawodniczek z 44 klubów z całej Polski.