Żubry triumfowały w turnieju o puchar marszałka. Teraz już liga

dziendobrybialystok.pl 2 godzin temu

W znakomitym stylu zdali ostatni sprawdzian przed ligą koszykarze białostockich Żubrów. Już w najbliższą sobotę ruszą rozgrywki I ligi koszykówki z udziałem tej ekipy. Rogata ekipa ze stolicy Podlasia zacznie od meczu wyjazdowego w Legionowie z miejscowym RJ House Legion. A w miniony weekend białostoczanie wygrali Ogólnopolski Turniej Koszykówki o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego. W finale Żubry Chorten Białystok pokonały 93:84 Trefla II Sopot. Zanim jednak doszło do finału białostoccy koszykarze zagrali w półfinale z Energa Basketball Lublin wygrywając 72:55. Dla naszej ekipy najwięcej punktów zdobył Bartosz Proczek (18). W finałowej grze Żubry trafiły na rezerwy Trefla Sopot i tutaj walka była bardziej wyrównana, ale również zakończyła się sukcesem gospodarzy, a najskuteczniejszy był Cezary Karpik (23 pkt). Wcześniej - w czasie przygotowań - Żubry zwyciężyły w Rosti Cup i Turnieju Koszykówki o Puchar Prezydenta Miasta Białegostoku, a także zajęli 2. miejsce podczas Turnieju o Puchar Burmistrza Bielska Podlaskiego. Wyniki Ogólnopolskiego Turnieju Koszykówki o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego Półfinały: Żubry Chorten Białystok - Energa Basketball Lublin 72:55 (20:10, 12:16, 23:21, 17:8) Znicz Basket Pruszków - Trefl II Sopot 68:78 (16:21, 17:19, 18:22, 17:16) Mecz o 3. miejsce: Znicz Basket Pruszków -