Żużlowe ME - tytuł dla Lebiediewa, pech Janowskiego

radiowroclaw.pl 3 godzin temu
Andrzej Lebiediew został indywidualnym mistrzem Europy w jeździe na żużlu. Łotysz zajął 6. miejsce w ostatnim, czwartym turnieju czempionatu w Chorzowie. Przedwcześnie swój występ na torze Stadionu Śląskiego zakończył wrocławianin Maciej Janowski.

W dziewiątym wyścigu – na wejściu w łuk ostatniego okrążenia – doszło do groźnego wypadku z udziałem kapitana Betardu Sparty i Jacob Thorssella. Janowski, którego ręka dostała się między tylne koło a błotnik w motocyklu Szweda, długo nie wstawał on z toru. Ostatecznie Polak trafił do karetki i z podejrzeniem urazu nadgarstka został odwieziony do szpitala. Wrocławski klub ogłosił, iż czeka na oficjalne informacje o stanie zdrowia "Magica". Maciej. Czekamy na dobre informacje. #wsparciewsparcie — WTS Sparta Wroclaw (@WTSSparta) September 21, 2024 Na Stadionie Śląskim najlepszy okazał się Duńczyk Anders Thomsen, który w finale wyprzedził swojego rodaka Leona Madsena i Kacpra Worynę. Thomsen i Madsen awans do decydującej rozgrywki wywalczyli bezpośrednio. W wyścigu barażowych wystartowali Lebiediew, Robert Chmiel, Patryk Dudek i Woryna. W tym momencie Łotysz był już pewny zwycięstwa w końcowej klasyfikacji. W fazie zasadniczej zdobył 11 punktów, co już wystarczyło, aby mógł świętować sukces. Dodatkową nagrodą dla Lebiediewa za zdobycie tytułu mistrza Europy (drugi raz w historii) jest promocja do cyklu Grand Prix w 2025 roku. 12. miejsce na Stadionie Śląskim zajął w sobotę inny z wrocławskich żużlowców Bartłomiej Kowalski, startujący w 4. rundzie cyklu IME z tzw. dziką kartą. Wyniki ostatniej rundy ME w Chorzowie: 1. Anders Thomsen (Dania) 14 pkt - 1. miejsce w finale 2. Leon Madsen (Dania) 12 - 2. miejsce w finale 3. Kacper Woryna (Polska) 10 - 3. miejsce w finale 4. Patryk Dudek (Polska) 10 - 4. miejsce w finale 5....