Zwycięski debiut Surowiaka. Nastolatkowie zapewnili gole WKS-owi 1957 (zdjęcia)

1 miesiąc temu

Drugie zwycięstwo z rzędu w IV lidze na koncie piłkarzy WKS-u 1957 Wieluń. W 5. kolejce pokonali u siebie 2:0 Orła Nieborów.

W pierwszej połowie starcia beniaminków lepsze sytuacje mieli goście z Nieborowa, ale za każdym razem zatrzymywał ich Jakub Pawełczyk. Szybki atak po jednej z takich interwencji zakończył się bramką, którą zdobył Mikołaj Piszczałka. W drugiej połowie gra wielunian wyglądała już zdecydowanie lepiej. Niecały kwadrans po przerwie na 2:0 podwyższył Kacper Pilarz, a okazji było choćby więcej. Goście nie zagrozili już bramce wukaesiaków. Co więcej – Orzeł kończył mecz w osłabieniu po czerwonej kartce dla zawodnika, który sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Kamila Wirę. Pojedynek zakończył się rezultatem 2:0, a zatem nowy trener WKS-u 1957 Marcel Surowiak mógł się cieszyć zwycięskim debiutem.

Marcel Surowiak (nowy pierwszy trener WKS-u 1957):
Na pewno cieszy wygrana. Może się wydawać, iż 2:0, spokojne spotkanie, pod kontrolą, ale tak naprawdę przeciwnik miał swoje sytuacje, szczególnie w pierwszej połowie. Nie wykorzystywał sytuacji „sam na sam”. Pierwsza połowa była słaba w naszym wykonaniu. Musimy pewne rzeczy poprawić w obronie jako cały zespół. W przerwie skorygowaliśmy pewne aspekty i w drugiej połowie zespół inaczej zareagował. Poprawił grę w defensywie. Przeciwnik nie miał żadnej sytuacji bramkowej, za to my mieliśmy 2-3 dogodne okazje. Strzeliliśmy jedną bramkę, a mogliśmy więcej. Wiadomo – cieszymy się ze zwycięstwa, każde punkty cieszą.

Jakub Pawełczyk (bramkarz WKS-u 1957):
Pierwszą połowę na pewno trochę przespaliśmy. Goście mieli zdecydowanie więcej sytuacji. My po mojej interwencji zdobyliśmy bramkę. Potem ta gra się poprawiła. W szatni powiedzieliśmy sobie kilka słów, które wpłynęły na lepszą grę.

Bez punktu z Łodzi wróciła Warta Działoszyn. Uległa miejscowemu AKS-owi SMS-owi 1:2. Po piątej kolejce wieluńska drużyna awansowała na 13. miejsce w tabeli. Działoszynianie zajmują 16. lokatę.

W weekend 6. seria spotkań. W niedzielę o 15.00 Warta podejmie zamykający stawkę Start Brzeziny, natomiast WKS 1957 pół godziny później powalczy ze wspomnianym AKS-em SMS-em, który jest trzeci.