Zwycięski powrót szczypiornistów Zagłębia

radiowroclaw.pl 2 dni temu
Piłkarze ręczni z Lubina pokonali na wyjeździe KPR Legionowo 30:29 w 6. kolejce Superligi.

Lubinianie lepiej zaczęli mecz, ale od wyniku 4:2 w ich grze coś się zacięło. Miedziowi zaczęli grać nieskutecznie, co skrzętnie wykorzystali rywale. Przed upływem kwadransa było 8:5 dla gospodarzy. Zagłębie gwałtownie wróciło na adekwatne tory, zdobywając trzy szybkie bramki i doprowadzając do remisu po 8. Kolejne fragmenty meczu to walka bramka za bramkę, ale później to znów gospodarze wyszli na trzybramkowe prowadzenie – 12:9. Lubinianie mieli swoje szanse, jednak znów grali nieskutecznie, nie wykorzystując między innymi kolejnych rzutów karnych. Miedziowym nie pomagali również bramkarze, którzy w pierwszej połowie obronili tylko i wyłącznie jeden rzut gospodarzy. Efekt? Czterobramkowe prowadzenie KPR-u do przerwy. Na początku drugiej połowy gospodarze jeszcze powiększyli swoją przewagę, zaczęli grać pewniej, z kolei lubinianie znów popełniali niewymuszone błędy. Przewaga miejscowych wynosiła już 5-6 bramek, jednak ciężar gry na swoje barki wziął Paweł Dudowski, który dał kolegom z drużyny sygnał do dalszej walki. Niespełna kwadrans przed końcem Zagłębie wróciło do gry, gdyż przegrywało tylko dwoma bramkami – 23:25. W 54. minucie lubinianie zdobyli kontaktową bramkę, a chwilę później rzut karny wykorzystał niezawodny w drugiej połowie Paweł Dudkowski i emocje zaczęły się od nowa. Znakomita seria Miedziowych trwała, a bramkę na 28:27 rzucił po kontrze Jan Czuwara. Gospodarze odpowiedzieli, ale kolejną bramkę zdobył Dudkowski. Do remisu doprowadził Mateusz Chabior, a niespełna minutę przed końcem o czas poprosił Jarosław Hipner. Bohaterem...