Zwycięstwo i trzy porażki Lewartu

1 miesiąc temu

Trwają rozgrywki Betclic III ligi grupa IV w okresie 2024/2025. Piłkarze Lewartu Lubartów mają za sobą już pięć rozegranych spotkań. Jak już informowaliśmy – na inaugurację sezonu podopieczni Grzegorza Białka zremisowali na własnym boisku 2:2 z KS Wiązownica. Ostatnio zespół z ulicy Parkowej rozegrał cztery spotkania. Trzy z nich przegrał, a jedno wygrał.

Po domowym remisie 2:2 z KS Wiązownica Lewart grał na wyjeździe w Siarką Tarnobrzeg. Przeciwnik w tym sezonie nie ukrywa swoich aspiracji w walce o awans do II ligi. Na trudnym terenie zespół z Lubartowa pokazał się z dobrej strony. Co prawda przegrał 1:3, ale pozostawił po sobie pozytywne wrażenie. Bramka zdobyta przez Pawła Myśliwieckiego okazała się trafieniem honorowym. W kolejnej kolejce do Lubartowa przyjechała drużyna KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, czyli następny zespół z ligowej czołówki. Mecz miał wyrównany przebieg i wydawało się, iż Lewart może coś w nim ugrać. Niestety w drugiej połowie goście zdobyli bramkę i wyjechali z Lubartowa z kompletem punktów. Na drugi wyjazdowy pojedynek w tym sezonie lubartowianie udali się do Świdnika. W konfrontacji z miejscową Świdniczanką nasz zespół pokazał piłkarski charakter i odniósł pierwsze ligowe zwycięstwo. Dzięki bramkom strzelonym przez Łukasza Najdę i Dawida Nojszewkiego beniaminek wygrał 2:0 i zapisał na swoim koncie komplet punktów. W ostatnim z dotychczas rozegranych spotkań Lewart podejmował na własnym boisku Sandecję Nowy Sącz. Przeciwnik to kolejny zespół z czołówki ligowej tabeli z aspiracjami do awansu. Sandecję prowadzi były szkoleniowiec Lewartu Łukasz Mierzejewski. Goście pokazali w Lubartowie, iż będą w tym sezonie czołowym zespołem ligi. Wygrali 2:1, choć trzeba przyznać, iż gospodarze zagrali dobre spotkanie i mogli się pokusić o sprawienie niespodzianki. Przegrywając, potrafili wyrównać. Jednak grając blisko pół godziny w liczebnym osłabieniu, nie byli w stanie skutecznie rywalizować o zdobycz punktową.

Dokumentacja ostatnich spotkań ligowych Lewartu Lubartów:

Siarka Tarnobrzeg – Lewart Lubartów 3:1 (1:0); bramkę dla Lewartu w 59 minucie z rzutu karnego zdobył Paweł Myśliwiecki.

Skład Lewartu: Podleśny – Plesz, Niewęgłowski, Chyła, Drozd (od 61 min. Wdowicz), Morenkov (od 61 min. Zieliński), Gede (od 61 min. Nojszewski), Wolski, Najda (od 61 min. Kompanicki), Myśliwiecki (od 79 min. Aftyka), Żelisko.

Lewart Lubartów – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 0:1 (0:0).

Skład Lewartu: Podleśny – Wdowicz, Niewęgłowski, Chyła, Drozd, Morenkov (od 81 min. Zieliński), Wójcik (od 74 min. Nojszewski), Wolski (od 74 min. Gede), Najda (od 67 min. Kompanicki), Aftyka (od 46 min. Żelisko), Myśliwiecki.

Świdniczanka Świdnik – Lewart Lubartów 0:2 (0:0); bramki dla Lewartu zdobyli: Łukasz Najda w 60, Dawid Nojszewski w 88 minucie.

Skład Lewartu: Podleśny – Wdowicz, Niewęgłowski, Chyła, Drozd, Morenkov (od 62 min. Kompanicki), Wójcik (od 62 min. Aftyka), Wolski, Najda (od 78 min. Zieliński), Myśliwiecki (od 83 min. Nojszewski), Żelisko.

Lewart Lubartów – Sandecja Nowy Sącz 1:2 (0:1); bramkę dla Lewartu w 47 minucie zdobył Mateusz Kompanicki.

Skład Lewartu: Podleśny – Wdowicz (od 75 min. Plesz), Gede, Chyła, Drozd, Kompanicki, Wójcik (od 63 min. Morenkov), Wolski, Najda (od 82 min. Aftyka), Myśliwiecki (od 82 min. Zieliński), Żelisko (od 75 min. Nojszewski).

W najbliższą niedzielę 1 września, w ramach szóstej kolejki piłkarze Lewartu zagrają na wyjeździe z Koroną II Kielce. Początek spotkania o godzinie 12.00. Siódma kolejka zaplanowana jest na weekend 7/8 września. Wtedy to jedenastka z Lubartowa zagra na własnym boisku z Chełmianką Chełm. Mecz w sobotę 7 września rozpocznie się o godzinie 16.00.

Tekst i foto: Ireneusz Góźdź