Zwycięstwo w ostatnim sparingu!

sokolkleczew.pl 2 miesięcy temu

Znakomitą formę zaprezentowali piłkarze Sokoła w ostatnim meczu kontrolnym przed rozgrywkami w nowym sezonie Betclic 3. ligi, wygrywając z trzecioligową (grupa 1) Wartą Sieradz.

Tylko przez pierwszy kwadrans meczu Warta była w stanie dorównać poziomem gry biało-zielonym. Obie drużyny przedostawały się pod pole karne przeciwnika, szukając szans do uderzeń.

W 22. minucie tuż obok bramki Sokoła z dystansu strzelał Bartłomiej Maćczak. Minutę później Sokół wyszedł na prowadzenie. Z prawej strony pola karnego podanie od Adana Iwińskiego dostał wbiegający Adrian Kwiatkowski i otworzył wynik meczu. Warta zagroziła ponownie Sokołowi w 41. minucie po kolejnej próbie Maćczaka z kilkunastu metrów, tym razem tuż nad bramką. Do przerwy było 1:0 dla przeciwnika.

Początek drugiej połowy nie zapowiadał aż takiego końcowego rezultatu. Jako pierwsza zaatakowała Warta, która starała się zbudować okazję do wyrównania. W 56. minucie Bartłomiej Kręcichwost uderzał celnie głową po wrzutce z lewej strony, jednak nie dość mocno, by sprawić kłopoty Sebastianowi Szabłowskiemu.

Dwie minuty później przyszedł okres spotkania, w którym Kleczew wyprowadził dwa szybkie ataki, a w efekcie mocne ciosy. W 58. minucie z lewej strony boiska dośrodkował Jan Paczyński. Jego podanie skuteczne wykończenie głową Adama Iwińskiego. Cztery minuty później Fabian Grzelka pewnie wykończył z bliska wyłożenie piłki z lewej strony naszej szesnastki. Po raz drugi asystę zaliczył Jan Paczyński.

Warta walczyła jeszcze o gola, ale w głównej mierze kończyło się na rzutach rożnych. W 74. minucie świetną okazję miał Maciej Knanp, ale jego płaski strzał w polu karnym został obroniony przez Szabłowskiego. Kwadrans później dryblingiem w pole karne wdarł się Abdullahi Oyedele, ale niecelnie wyłożył futbolówkę. Po chwili gola na 4:0 strzelił Mateusz Sopoćko po kontrze Sokoła 3 na 1. Trzeci raz asystą popisał się Jan Paczyński.

W doliczonym czasie gry do ataku rzucili się piłkarze trzecioligowca z Sieradza. Najpierw celnie uderzał z prawej strony Wojciech Pawlak. Jednak jego strzał pewnie obronił golkiper kleczewian. Tuż przed końcowym gwizdkiem Warta oddała jeszcze strzał z dystansu, który minimalnie minął bramkę Sokoła. Rezultat 4:0 nie uległ zmianie.

Sokół Kleczew – Warta Sieradz 4:0 (1:0)

23′ Adrian Kwiatkowski, 58′ Adam Iwiński, 63′ Fabian Grzelka, 90′ Mateusz Sopoćko

Sokół: Sebastian Szabłowski – Jan Andrzejewski (82′ Filip Młodożeniec), Aleksander Kultys (82′ Wojciech Wojtaszak), Mateusz Bartosiak (82′ Hubert Kaptur), Michał Zimmer (82′ Kacper Szymański), Zawodnik testowany, Mateusz Sopoćko, Gracjan Konieczny (72′ Kacper Andrzejewski), Adam Iwiński (70′ Wojciech Słowiński), Adrian Kwiatkowski (46′ Jan Paczyński) – Dawid Retlewski (33′ Fabian Grzelka)