Zwycięzcy 23. Poznań Maratonu! Biegacze z Afryki narzucili tempo w trudnych warunkach

3 godzin temu

Marokańczyk Chaaboud, mimo iż drugą połowę maratonu pokonał samotnie, był zadowolony ze swojego występu. – Deszcz przeszkadzał podczas rozgrzewki, a na trasie były kałuże i dokuczał wiatr. Mimo to jestem bardzo zadowolony z triumfu w Poznaniu. To piękne miasto, które zawsze będę dobrze wspominał – mówił na mecie Chaaboud, który w kwietniu tego roku w portugalskim Aveiro ukończył maraton w czasie 2:09:20.

Drugie miejsce w klasyfikacji mężczyzn zajął znany polski biegacz Andrzej Rogiewicz, który dzielnie przetrwał niesprzyjające warunki pogodowe i ustanowił swój nowy rekord życiowy. – Ustanowiłem życiówkę, ale za pół roku będę chciał ją poprawić. Wsparcie publiczności dawało dużo ciepła. Zawsze mówiłem, iż Poznań mi nie leżał, ale dziś było inaczej – mówił Rogiewicz, który ma na swoim koncie zwycięstwa w maratonach w Łodzi i Katowicach.

Mimo iż pogoda nie sprzyjała biciu rekordów, Poznań Maraton po raz kolejny dostarczył wielu emocji zarówno biegaczom, jak i kibicom, którzy licznie zgromadzili się na trasie, by wspierać zawodników.