„Żyrafy” walczyły do końca, ale to rywalki z Radomia wygrywają po tie-breaku [ZDJĘCIA]

tarnow.ikc.pl 9 miesięcy temu

Tarnów wiadomości. Grupa Azoty Akademia Tarnowska po raz kolejny mierzyła się w swojej hali. W Arenie Jaskółka emocji nie brakowało, ale w czwartkowy wieczór to rywalki z Radomia zgarnęły zwycięstwo.

W ostatnim spotkaniu tarnowskich „Żyraf” miał miejsce tie-break. W Rzeszowie podopieczne Błażeja Kryształowicza dzielnie grały o pełną pulę, ale finalnie wróciły z punktem. W kolejnej kolejce, tym razem w Arenie Jaskółka tarnowianki na parkiet wybiegły bardzo zmotywowane i liczyły na zwycięstwo przed swoją publicznością. Rywalem była drużyna Moya Radomka Radom, która w ostatnim spotkaniu również przegrały 2-3. Zapowiadało się interesujące widowisko.

W pierwszym secie zdecydowanie lepiej prezentowały się miejscowe, które zwyciężyły 25:19. euforia kibiców nie trwała długo bo do odrabiania strat gwałtownie wzięła się ekipa z Radomia. Kolejne dwa sety padły łupem siatkarek gości (18-25, 17:25). Widmo porażki zaglądało do drużyny „Żyraf” i to zdecydowanie dodało motywacji. W czwartym, bardzo zaciętym secie tarnowianki wygrały 27:25 i do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break. Mimo wyrównanego początku ostatniej rozgrywki to radomianki przejęły inicjatywę i finalnie wygrały 7:15 przerywając serię trzech porażek z rzędu.

„Żyrafy” dopisały do swojego dorobku 1 punkt, ale zapewniły sporo emocji zgromadzonym kibicom.

Każdy punkt jest dla nas bardzo cenny. Niestety nie udało się wygrać chociaż byłyśmy bardzo blisko wygranej, podobnie jak w Rzeszowie lub jak u nas w meczu z Wrocławiem. Bardzo falowałyśmy z grą. Pierwszy set był super, później trochę to wszystko już opadło. Finalnie jednak jeden punkt jest nasz – powiedziała po meczu Wiktoria Szumera na facebookowym profilu „Żyraf”.

Grupa Azoty Akademia Tarnów – MOYA Radomka Radom 2:3
(25:19, 18:25, 17:25, 27:25, 7:15)

Akademia Tarnów: Marcyniuk (16), Calkins (15), Chmielewska (4), Dzaković (8), Uszewa (4), Gawlak (5), Żurawska (libero) oraz Zakościelna (2), Molenda (2), Szczygieł-Głód, Szumera (12)

Radomka: Łyczakowska (1), Johnson (14), Murek (21), Gałkowska (24), Świrad (11), Schoelzel (10), Stenzel (libero) oraz Reiter, Nowakowska, Gajer, Moskwa (4), Rybak-Czyrniańska

MVP: Monika Gałkowska

Na meczu był nasz fotoreporter Artur Gawle. Sprawdźcie zdjęcia z meczu.