Żywiec/Knurów: Porażka po ambitnej postawie

iknurow.pl 1 tydzień temu

Nie udało się przełamać kiepskiej passy drużynie MTS-u Knurów. Zespół prowadzony przez trenera Oskara Radkiewicza przegrał na wyjeździe z Mitechem Żywiec 2:3, ale pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie.

Murowanym faworytem tego spotkania byli gospodarze, ale to ekipa z Knurowa jako pierwsza wyszła na prowadzenie w 14 minucie, kiedy to do siatki trafiła Zarzycka. Mitech podrażniony takim obrotem spraw ruszył do odrabiania strat i ta sztuka udała się sześć minut później, a listę strzelczyń wpisała się Szyszka. Podopieczne trenera Radkiewicza nie podłamały się i jeszcze przed przerwą zaskoczyły swoje rywalki po raz drugi za sprawą Kelner.

W drugiej połowie zespół Mitechu ruszył natychmiast do ataku, by jak najszybciej odwrócić losy spotkania. Już kilka minut po wznowieniu gry gospodarzom udało się doprowadzić do wyrównania, a z bramki mogła cieszyć się Talik. Drużyna z Żywca dopięła swego na trzynaście minut przed końcem spotkania, a bohaterką swojego zespołu została Ponikwia, która celnym strzałem pokonała Soczyńską.

Nie sposób jednak nie wspomnieć o bardzo kiepskim sędziowaniu arbitrów w tym meczu. Trzech sędziów delikatnie mówiąc nie radziło sobie najlepiej z prowadzeniem tego spotkania. Wiele pretensji do ich pracy miał sztab szkoleniowy MTS-u Knurów, który nie krył się ze słowami krytyki w ich stronę. Arbiter główny uznał, iż pretensje zespołu gości są bezpodstawne i jeszcze w czasie trwania spotkania ukarał czerwonymi kartkami trenera Oskara Radkiewicza oraz kierownika zespołu Joannę Szulc.

Otrzymaliśmy nagranie, gdzie ewidentnie widać jak zawodniczka Mitechu zagraniem wręcz siatkarskim stara się przyjąć futbolówkę na oczach arbitra, jednak gwizdek sędziego milczał. Błędy sędziowskie w piłce nożnej są nieuniknione, ale niestety zdarzają się zbyt często i mają znaczący wpływ na wynik oraz przebieg całego meczu.

Mitech Żywiec – MTS Knurów 3:2 (1:2)
Bramki: Szyszka 20′, Talik 52′, Ponikwia 77′ – Zarzycka 14′, Kelner 39′

Mitech: Czulak – Adamus, Szyszka, Garncarczyk, Sopiak – Pieniący, Biczak, Talik, Ponikwia, Menegucci – Sałamun (55′ Wędzel).

MTS: Soczyńska – Białas (88′ Kluczniok), Kafka, Frąckowiak, Polk – Kryspin (75′ Włochowicz), Kozielska, Zarzycka, Zawadzka, Wołczyk – Kelner.

Żółte kartki: Biczak (Mitech) – Polk, Wołczyk (MTS).