1 liga siatkówki: REA BAS Białystok wygrał w Krakowie.

dziendobrybialystok.pl 3 godzin temu

Kolejne zwycięstwo odnieśli siatkarze pierwszoligowe REA BAS Białystok. Zespół trenowany przez Łukasza Jurkojcia wygrał w Krakowie z miejscowym AZS-em AGH 3:1. Mimo, iż białostoczanie wygrali wyraźnie wcale nie była to gładka i łatwa droga do sukcesu. Mimo to białostocki zespół odniósł piąte zwycięstwo w tym sezonie. Początek wcale nie wskazywał na triumf. MVP tego spotkania został wybrany Jan Król, który zdobył aż 26 punktów. Początek meczu nie wskazywał, iż białostoczanie wygrają. Wprawdzie pierwszy punkt zdobył Jan Król i potem siał zamieszanie w krakowskich szeregach swoją zagrywką doprowadzając do stanu 6:2. Potem przez chwilę trwała walka punkt za punkt, aż na serwisie stanął Adriana Gwardiaka i BAS odjechał na 10:4. Akademicy od tego momentu zaczęli zrywami odrabiać straty doprowadzając ostatecznie do remisu 21:21. Nerwowa gra w końcówce na przewagi w końcu doprowadziła do wygranej 29:27. W drugim secie białostoczanie byli bardzo uważni: od samego początku grali bardzo uważnie. Do stanu 6:6 trwała bardzo zacięta walka aż w końcu skuteczne ataki Piotra Janusza wyprowadziły REA BAS do stanu 12:9. Od tego momentu białostoczanie odjeżdżali rywalom i skończyli tą partię kontrolując do końca sytuację 25:21. W trzecim secie gospodarze zaczęli lepiej i prowadzili 8:6. Białostoczanie ruszyli do odrabiania strat i doprowadzili do stanu 10:10. Potem REA BAS powoli odjeżdżał rywalom i w końcówce