Cracovia rozjechała Unię Oświęcim! Czy mistrzowie Polski są w kryzysie?

oswiecimonline.pl 3 godzin temu

Comarch Cracovia zdeklasowała Re-Plast Unię Oświęcim, odnosząc pewne zwycięstwo 9:4 w meczu 15. kolejki TAURON Hokej Ligi. To spotkanie było prawdziwym popisem skuteczności krakowskiej drużyny, która zaprezentowała doskonałą formę, szczególnie w drugiej tercji, w której padło aż pięć bramek dla gospodarzy. Podopieczni Marka Ziętary zdominowali rywali, dając im bolesną lekcję hokeja.

Kluczowa druga tercja

Mecz rozpoczął się dość wyrównanie, a Re-Plast Unia Oświęcim objęła prowadzenie już w trzeciej minucie po trafieniu Daniela Olssona Trkulji, który skutecznie wykończył podanie Carla Ackereda i Sama Marklunda. Jednak odpowiedź gospodarzy była szybka – zaledwie kilka minut później Szymon Marzec, przy asyście Mateusza Bezwińskiego, wyrównał stan meczu.

Decydująca okazała się druga tercja, w której Cracovia totalnie zdominowała grę, strzelając pięć bramek. Kolejne trafienia autorstwa Dominika Jarosza, Johana Lundgrena oraz rzut karny, który Lundgren wykorzystał, zburzyły morale gości. Unia próbowała się jeszcze podnieść, gdy Henry Karjalainen zdobył bramkę na 5:2, ale Cracovia nie zwalniała tempa.

Młode talenty na pierwszym planie

Krakowska drużyna nie tylko korzystała ze swoich liderów, ale również młodzi zawodnicy błyszczeli na lodzie. Mateusz Bezwiński, który zapisał na swoim koncie dwie asysty i gola, był jednym z kluczowych graczy spotkania. Także Szymon Bieniek wpisał się na listę strzelców, pokazując, iż przyszłość Cracovii jest w dobrych rękach.

Cracovia utrzymała wysokie tempo w trzeciej tercji, choć Oświęcim starał się zniwelować straty. Kolejny gol Daniela Olssona Trkulji oraz bramka Andreasa Söderberga dały nadzieję na zmniejszenie różnicy, jednak to Cracovia z Damianem Kapicą na czele ustaliła wynik na 9:4.

Strzelcy i asysty:

1. 0:1Daniel Olsson Trkulja (asysta: Carl Ackered, Sam Marklund) – 03:11, gra w przewadze (5 na 4).
  2. 1:1Szymon Marzec (asysta: Mateusz Bezwiński) – 06:04.
  3. 2:1Dominik Jarosz (asysta: Karol Sterbenz, Antoni Dziurdzia) – 23:06.
  4. 3:1Dominik Jarosz (asysta: Alexander Younan, Johan Lundgren) – 25:13.
  5. 4:1Johan Lundgren (asysta: Damian Kapica, Alexander Younan) – 29:01, gra w przewadze (5 na 4).
  6. 5:1Johan Lundgren (30:38, rzut karny).
  7. 5:2Henry Karjalainen (asysta: Kacper Prokopiak, Daniel Olsson Trkulja) – 31:43.
  8. 6:2Szymon Bieniek (asysta: Mateusz Bezwiński) – 37:08.
  9. 7:2Hannes Johansson (asysta: Jauhienij Kamienieŭ, Sebastian Brynkus) – 44:02, gra w przewadze (5 na 4).
  10. 8:2Mateusz Bezwiński (asysta: Sebastian Brynkus, Szymon Marzec) – 48:06.
  11. 8:3Daniel Olsson Trkulja (asysta: Sam Marklund, Hampus Olsson) – 49:36.
  12. 9:3Damian Kapica (asysta: Tim Wahlgren, Johan Lundgren) – 58:43.
  13. 9:4Andreas Söderberg (asysta: Sam Marklund, Carl Ackered) – 59:37.

Statystyki spotkania

Mecz zakończył się przewagą Cracovii w strzałach – 39 do 32 na korzyść gospodarzy. Oświęcimianie, mimo walki, nie byli w stanie odpowiedzieć na precyzyjnie wypracowane akcje rywali. Mecz, który obserwowało 1125 kibiców, był pokazem siły Cracovii, która pewnie zdobyła trzy punkty.

Więcej zdjęć z tego meczu można znaleźć na oficjalnej stronie klubu.