10 Stalowych medali

rc.fm 1 miesiąc temu

Aż dziesięć medali, w tym pięć złotych, zdobyli lekkoatleci Klubu Sportowego Stal Ostrów na rozegranych w sobotę w Poznaniu Mistrzostwach Makroregionu U16.

Dwa złote krążki zdobyła Gabriela Galuńska, która ustanowiła swoje nowe rekordy życiowe - w wieloskoku i skoku w dal. Wynik 11,48 metra w wieloskoku plasuje ją na trzecim miejscu w Polsce. Bardzo mocno obsadzony bieg na 100 metrów wygrał Borys Rachuta, który ustanowił nowy rekord życiowy. W skoku w dal złoty krążek zdobył Mikołaj Muss, a w skoku wzwyż najlepsza okazała się Nel Kopras. Srebro w skoku w dal wywalczył Franciszek Grzegorowski, a także sztafety 4x100 metrów dziewcząt w składzie Olga Wolicka, Małgorzata Kurczaba, Gabriela Galusińska i Aleksandra Andraszak oraz chłopaków - Wiktor Stawowy, Mikołaj Muss, Dawid Nowak i Borys Rachuta. Brązowe medale w skoku wzwyż zdobyły ex-aequo dwie zawodniczki Stali, Małgorzata Kurczaba i Aleksandra Andraszak.

Łącznie we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży Stalowcy wywalczyli aż 61,75 punktów.

Ostrowskich lekkoatletów za dwa tygodnie czekają jeszcze Mistrzostwa Polski U16 w Białymstoku. Z taką formą mogą dołożyć kolejne medale do 28, które w tym sezonie zdobyli już reprezentanci KS Stal LA Ostrów.