17 asów Hurkacza i 1700 euro dla powodzian

radiowroclaw.pl 2 godzin temu
Hubert Hurkacz awansował do 1/8 finału turnieju ATP w Tokio. Wrocławski tenisista pokonał Amerykanina Marcosa Girona 6:4, 6:7, 6:4. Hurkacz przed meczem zapowiedział, iż do końca sezonu za każdego swojego asa serwisowego przekaże 100 euro na pomoc powodzianom. Polak w dzisiejszym meczu zanotował 17 asów więc na konto potrzebujących trafi 1700 euro.

Był to pierwszy mecz Polaka od 29 sierpnia, kiedy odpadł z wielkoszlemowego US Open. W połowie sierpnia Hurkacz z powodu problemów zdrowotnych wycofał się w trakcie ćwierćfinałowego meczu turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati. Później wrócił do gry na US Open, ale od tego czasu zrobił przerwę na zaleczenie urazu. Po nowojorskiej imprezie rozstał się z wieloletnim trenerem Craigiem Boyntonem. Był to trzeci pojedynek Hurkacza z Gironem w elitarnym cyklu. Polak po raz pierwszy przegrał seta, wcześniej zwyciężył w ćwierćfinale tegorocznej edycji turnieju w Halle oraz w 2021 w wielkoszlemowym Wimbledonie. Kolejnym rywalem Hurkacza w stolicy Japonii będzie Brytyjczyk Jack Draper albo włoski kwalifikant Mattia Bellucci. Wynik meczu 1. rundy: Hubert Hurkacz (Polska, 2) - Marco Giron (USA) 6:4, 6:7 (5-7), 6:4.