3 liga. Wymęczona wygrana MKS-u, sensacyjny remis Stali Brzeg

Stal Brzeg

Bardzo pozytywnie zaskoczyli w sobotnie popołudnie szczególnie przedstawiciele Stali Brzeg. Albowiem zremisowali z rezerwami Śląska Wrocław 1-1 i to na boisku tego zespołu. Jakby nie było żółto-niebiescy są w strefie spadkowej grupy III. Rywale z kolei wciąż liderują zestawieniu (pełna tabela TUTAJ).

Ponadto podopieczni Zbigniewa Smółki bardzo pechowo zaczęli zawody. Szczególnie ich golkiper Oliwier Maciocha, który w ósmej minucie gry skierował piłkę do swojej „świątyni” po dośrodkowaniu Krzysztofa Kurowskiego. Brzeżan z biegiem czasu zaczęli się podnosić po takim ciosie i jeszcze przed przerwą doprowadzili do remisu po precyzyjnym strzale z dystansu Damiana Vu Thanha.

Po zmianie stron dominowała walka w środku pola. Niemniej bliżej triumfu byli gospodarze, ale nasi piłkarze zagrali czujnie w defensywie, a i czasem pomogli szczęściu.

Śląsk II Wrocław – Stal Brzeg 1-1 (1-1)
Bramki:
1-0 Maciocha – 8. (samobójcza), 1-1 Vu Thanh – 44.
Stal: Maciocha – Chodziutko, Kowalski, Tupaj, Szymczyk (70. Kania), Vu Thanh (55. Chołast), Brusiło, Frankowski (83. Bujakiewicz), Sypek (55. Paszkowski), Podgórski (70. Idzik), Mamis.
Żółte kartki: Tupaj, Vu Thanh.

MKS Kluczbork

Natomiast kilka brakowało, a ekipa Łukasza Ganowicza totalnie by zawiodła. Co interesujące – także remisując. Biało-niebiescy bowiem mierzyli się – i to u siebie – z ostatnią w tabeli Polonią Słubice, która dotychczas nie przegrała tylko jednego meczu. Z boiska jednak długo wiało nudą, a gospodarze, choć przeważali to radzili nieporadnością i nie potrafili poradzić sobie z mądrze broniącymi się graczami outsidera.

Ostatecznie o triumfie kluczborczan przesądziła próba Juliusza Molisa w momencie gdy druga połowa „dobijała” półmetka. Strzał rezerwowego był jednym z nielicznych w stronę bramki gości, ale tym razem piłka „znalazła miejsce” tuż przy słupku i wpadła do siatki. Nieco wcześniej choćby lepszą okazję miał Konrad Janicki, ale bramkarz przyjezdnych wyszedł z tego pojedynku zwycięsko.

Dzięki tej wygranej piłkarze MKS-u awansowali na szóste miejsce w tabeli. Taką możliwość daje im 17 punktów na koncie. W dodatku do lidera tracą już tylko trzy.

MKS Kluczbork – Polonia Słubice 1-0 (0-0)