33. Emdekolada za nami (zdjęcia)

3 godzin temu

Wokalne popisy solistów i solistek, pokazy taneczne czy prezentacja umiejętności instrumentalistów, uczestników zajęć – takie i inne atrakcje czekały na odwiedzających kolejną edycje Emdekolady zorganizowaną przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu.

33. edycja Emdekolady to wydarzenie, które zostało zapoczątkowane w czasach, kiedy nasza placówka nazywała się Młodzieżowy Dom Kultury, stąd właśnie nazwa od fonetycznego skrótu MDK, czyli Emdekolada. Tak już weszło w tradycję, iż w końcu roku szkolnego wszystkie koła i sekcje artystyczne prezentują się plenerowo na naszej „Scenie pod morwą”, gdzie rodzice, znajomi i wszyscy zainteresowani mogą zobaczyć to, co dzieciaki w ciągu roku szkolnego nauczyły się śpiewać, tańczyć i grać. Swoje umiejętności prezentują wszystkie sekcje taneczne, instrumentaliści i wokaliści. Pogoda dopisała, mamy czesanie fryzur dzięki współpracy z fryzjerkami z Zespołu Szkół nr 3, mamy malowanie twarzy przygotowane przez nasze koło plastyczne, a pracownicy administracji dbają o poczęstunek – podkreślał Jerzy Nowakowski, dyrektor Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu.

Posłuchaj rozmowy:

Idź do oryginalnego materiału