–Współpracujemy z Kliniką „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu, ale też z Kliniką w Bydgoszczy. Dlaczego to jest ważne? Bo tak naprawdę to są nasi najmłodsi, to jest przyszłość naszego narodu, ale też osoby w potrzebie, więc my jako fundacja staramy się robić wszystko, żeby tak naprawdę pomóc dzieciom wrócić do zdrowia, pomóc im wrócić do rówieśników, do swojego po prostu życia. Na co dzień wspieramy ich w przeróżny sposób. Przede wszystkim jest to wsparcie psychospołeczne, które jest niezwykle ważne jeżeli chodzi o powrót do zdrowia, ale też wspieramy ich poprzez finansowanie drogich i nierefundowanych terapii – mówi Agnieszka Perczyk, fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”.
Jak zaznacza Agnieszka Perczyk choroba onkologiczna w przypadku dzieci i młodzieży rozwija się niezwykle szybko.
–Dlatego nie ma przestrzeni na to żeby się zastanawiać. Tu musimy działać, dlatego potrzebny jest sprzęt, potrzebne są pieniądze, żeby tak naprawdę ten sprzęt i te terapie zapewnić tu i teraz – podkreśla Agnieszka Perczyk, fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”.
W tym roku na aukcję został przekazany między innymi dywan z sercem WOŚP. W jego powstanie zaangażowały się przedstawiciele 18 ośrodków onkologicznych z całego kraju.
–Już ruszyła wczoraj aukcja. Mamy nadzieję, iż osiągnie rekordowe ilości – dodaje Agnieszka Perczyk, fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”.
Aktywnie wspierają Wielką Orkiestrę również wrocławska policja i straż miejska.
–Próbujemy wylicytować to, co możemy i czym możemy się pochwalić. Jest to np. dzień z technikiem kryminalistyki, dzień z instruktorem samoobrony, dzień z przewodnikiem psa, jest też maskotka, filiżanka z logo komendy miejskiej. Będziemy obecni na wrocławskim Rynku, będziemy grali z Jurkiem Owsiakiem i to, co będziemy mogli zaoferować i czym się pochwalić, to na pewno będziemy chcieli oferować mieszkańcom, turystom i wszystkim tym, którzy będą chcieli nam towarzyszyć w tym dniu – mówi st. asp. Aleksandra Freus, Komenda Miejska Policji we Wrocławiu.
–Przygotowaliśmy szczególne atrakcje dla mieszkańców Wrocławia, tak by zapoznać ich również z zakresem działalności strażników. Będzie zatem łódź motorowa, oczywiście z pojazdem, który tę łódź na przyczepie holuje będzie kład, będą oczywiście konie. Mieszkańcy będą mogli wykonać sobie zdjęcie, a ponadto będą przewidziane przeróżnego rodzaju atrakcje, a zatem będzie licytacja pewnych pamiątek okolicznościowych – mówi Piotr Szereda, Naczelnik Oddziału Wykroczeń Straży Miejskiej Wrocławia.
Do udziału w 33. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zachęca również wicemarszałek województwa dolnośląskiego Michał Rado.
–Ja ze swojej strony przekazałem na aukcję przejazd symulatorem Kolei Dolnośląskich. Mamy 1000 realnych tras. Wszystko odbywa się w 3D. Dodatkowo mamy całą torbę gadżetów dolnośląskich i po wszystkim zapraszam zwycięzcę na obiad. Serdecznie zachęcam do udziału w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej pomocy, ponieważ warto pomagać. Ta inicjatywa już funkcjonuje od lat, sprawdza się i naprawdę warto – podkreśla Michał Rado, wicemarszałek województwa dolnośląskiego.
W tym roku zebrane środki zostaną przekazane na zakup sprzętu dla chirurgii onkologicznej, neurohirurgii, diagnostyki onkologicznej, patomorfologii oraz hospicjów.