4 liga wróciła do gry. 9. kolejka w cieniu wycofania się LZS-u Piotrówka

Bardzo smutne wieści dotarły bowiem w weekend z Piotrówki. Z rywalizacji wycofano piłkarzy tamtejszego LZS-u. Do sprawy wrócimy. Na ten moment pewnym jest, iż wyniki meczów dotychczas rozegranych przez ten team zostały anulowane.

9. kolejka 4. ligi opolskiej

Za to na boiskach siódma seria gier (nominalnie dziewiąta) również zaczęła się od mocnego akcentu i to podwójnie. W piątkowy wieczór doszło bowiem do meczu na szczycie. W nim to Polonia Nysa podejmowała LZS Walce. Wynik jednak wskazywałby raczej na starcie lidera z outsiderem, albowiem miejscowi zwyciężyli aż 8-0. I gdyby nie wycofanie się ze zmagań ekipy z powiatu strzeleckiego to nysanie awansowaliby na pozycję lidera. „Odjęto” im jednak trzy punkty za pojedynek z tą drużyną i są aktualnie na drugiej lokacie.

Na pierwszą wskoczyła Fortuna Głogówek, która pokonała na wyjeździe rezerwy Odry Opole 3-1, a wynik spotkania okazał się „rozstrzygnąć” nim minęło pół godziny. Podium domyka teraz LZS Starowice Dolne. Spadkowicz z 3. ligi nie bez problemów ograł u siebie kiepsko spisującą się Protec Victorię Chróścice 2-1. Pełna tabela wg OZPN poniżej…

Na uwagę zasługuje także kapitalny powrót do gry piłkarzy PPO Piasta Strzelce Opolskie, którzy do przerwy przegrywali w Łubnianach ze Śląskiem 0-2. Po zmianie stron jednak do siatki miejscowych trafiali Maciej Capiga, Jan Jelonek oraz Patryk Kałka i euforia gości stała się faktem.

Losy pojedynku w drugiej połowie odwrócili także przedstawiciele Polonii Karłowice w starciu z LZS-em Starościn. Z tymże oni do przerwy przegrywali 0-1 i to u siebie. W drugiej połowie już dopięli swego. Sporo emocji także w Zdzieszowicach, gdzie miejscowy Ruch ostatecznie zremisował z Po-Ra-Wiem Większyce. Natomiast w Ozimku tamtejsza Małapanew bez większych problemów uporała się z outsiderem z Głubczyc.

Strzelcy bramek

• Polonia Nysa – LZS Walce 8-0 (4-0)
    Bramki:
    1-0 Kuc – 15., 2-0 Mikinic – 35., 3-0 Pisula – 37., 4-0 Kuc – 43., 5-0 Czajkowski – 57., 6-0 Kuc – 60. (karny), 7-0 Mikinic – 75., 8-0 Sikora – 77.
  • Śląsk Łubniany – PPO Piast Strzelce Opolskie 2-3 (2-0)