8 mln na dostępność – Politechnika Opolska wprowadza zmiany dla osób z niepełnosprawnościami

5 godzin temu
Fot. Radio Doxa/Natalia Sikorska

Wyposażenie laboratoriów, powstanie Centrum Adaptowanej Aktywności Fizycznej czy likwidacja barier architektonicznych. To tylko część planów, jakie Politechnika Opolska zrealizuje dzięki 8 milionom złotych, które otrzyma dzięki udziałowi w projekcie Uczelnie coraz bardziej dostępne, na działania związane ze wzrostem dostępności uczelni dla osób z niepełnosprawnościami i szczególnymi potrzebami. Za projekt na uczelni odpowiada dr Agnieszka Kossowska, Kierowniczka Biura Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami na Politechnice Opolskiej.

– Było bardzo dużo pracy, aby ten projekt zrealizować, a będzie jeszcze więcej, aby go wprowadzić – mówi rektor politechniki prof. Marcin Lorenc. – Rozpoczynamy duży projekt związany z dostępnością na Politechnice Opolskiej. Projekt to wartość 8 milionów złotych. Będzie on przeznaczony przede wszystkim na szkolenie, abyśmy jako kadra, społeczność akademicka Politechniki Opolskiej mieli świadomość tego, co dzisiaj oznacza niepełnosprawność. Będziemy także dostosowywać miejsca, obiekty, aby były one dostępne, a także poprawiać nasze laboratoria, by również osoby z niepełnosprawnościami mogły w prowadzonych przez nas zajęciach uczestniczyć z pełną skutecznością – dodaje rektor.

– Ten projekt to bardzo duży sukces naszej uczelni, ponieważ Narodowe Centrum Badań i Rozwoju bardzo wysoko postawiło poprzeczkę w konkursie Uczelnie coraz bardziej dostępne. Musieliśmy wykazać jako uczelnia, iż działania, które w nim planujemy są ze sobą powiązane i kompleksowe – tłumaczy dr Agnieszka Kossowska, Kierowniczka Biura Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami na Politechnice Opolskiej.

Politechnika Opolska od lat stara się wychodzić naprzeciw potrzebom osób niepełnosprawnych. Świadczy o tym wzrost liczby studentów z orzeczoną niepełnosprawnością, którzy zdecydowali się podjąć naukę na uczelni. w tej chwili są to 82 osoby.

prof. Marcin Lorenc, dr Agnieszka Kossowska:

Więcej informacji na ten temat:

autor: Natalia Sikorska

Idź do oryginalnego materiału