Akcelerator Kultury i Wieża Ciśnień nabierają tempa. Przegląd nadchodzących wydarzeń

2 miesięcy temu
Koncert, wystawa, a może warsztaty? W Kaliszu nie musisz między nimi wybierać. Dostęp do wartościowych i inspirujących spotkań z kulturą nigdy nie był tak prosty Już w najbliższych dniach szykują się dwie wystawy o zupełnie różnej tematyce. Dzisiaj przed Wieżą Ciśnień pojawi się wystawa "Chasydzkie Sacrum". Tematyka wystawy fotografii Katarzyny Warańskiej związana jest ze zmarłym prawie 240 lat temu cadykiem Elimelechem. Kolejne rocznice jego śmierci gromadzą w Leżajsku chasydów z całego świata.
Jutro, 28 września, o 18:30 w budynku Akceleratora Kultury wystawiona zostanie galeria prac wybitnej kaliskiej artystki, Anny Wypych . Obrazy olejne na płótnie realistycznie oddają piękno koni. Malowanie ich jest dla autorki nie tylko pasją, ale i terapią, spełnieniem, wyzwoleniem.
W najbliższym czasie w akceleratorze rozpoczyna się również cykl comiesięcznych koncertów, skierowanych do artystów z naszego regionu, również przedstawicieli Szkół Muzycznych. Pierwszy koncert tego odbędzie się w środę, 4 października - będzie to występ studenckiego zespołu " E
Idź do oryginalnego materiału