Aktywny tydzień Chełm Biega

2 tygodni temu

Zawodnicy i zawodniczki Chełm Biega wzięli udział w 15. Festiwalu Biegowym w Piwnicznej-Zdroju oraz w Karkonoskim Chojniku.

W dniach 6-8 września odbył się 15.Festiwal Biegowy w Piwnicznej-Zdroju, czyli jedna z największych tego typu imprez w Polsce, która przyciąga kilka tysięcy osób z całego kraju. W ramach wydarzenia odbywa się aż 20 różnych biegów – głównie górskich na dystansach od 1 km do 100 km, których trasy poprowadzone są szlakami Beskidu Sądeckiego, ale są też biegi nietypowe jak Bieg Przebierańców, Bieg w krawacie, czy Bieg na Szpilkach.

W Piwnicznej-Zdroju nie mogło zabraknąć chełmskich miłośników biegania. Świetny debiut w Biegu 7 Dolin mierzącym 61 km i prawie 2600 m przewyższeń zaliczył Tomasz Lipiński z Implozja Chełm, który z wynikiem 6:22:43 uplasował się na 5.miejscu open i zwyciężył w swojej kategorii wiekowej. Z tym samym dystansem zmierzyła się Lena Rorat, która dotarła do mety z czasem 9:36:37, zajmując 66.miejsce open (15.miejsce wśród kobiet i 9.miejsce w kat. K40+).

Górski Maraton mierzący 42 km i prawie 1600 m przewyższeń ukończył Krzysztof Kraczkowski, który uzyskał wynik 6:13:45 i zajął 133.miejsce open (70.miejsce M40+). Najcięższego wyzwania podjął się Marek Lik, który wystartował w konkurencji Iron Run i miał do pokonania 6 różnych biegów o łącznej długości ponad 140 km w ciągu trzech dni. Marek ukończył kolejno: bieg na 1 milę, bieg nocny na 14 km oraz Ultramaraton na dystansie 100 km, podjął jednak rozsądną decyzję o rezygnacji z dalszej rywalizacji.

W sobotę, 7 września, odbyła się też kolejna edycja Karkonoskiego Festiwalu Biegowego Chojnik. Biegacze mieli do wyboru 7 różnych dystansów od 8 km do 102 km. Na Dolny Śląsk wybrało się nasze małżeństwo z Chełm Biega Agnieszka i Tomasz Ryżyńscy. Agnieszka zmierzyła się z dystansem 14 km. Uzyskała wynik 2:09:46 i zajęła 133.miejsce open (63.miejsce wśród kobiet, 21.miejsce w kat.

K 40). Tomasz pokonał 33 km z przewyższeniami ponad 1600 m w czasie 5:16:46 plasując się na 34.miejscu open i 10.miejscu w kat. M40. W wydarzeniu wzięło udział ponad 800 osób z całej Polski. (kg)