Amelia Urban ponownie Mistrzynią Europy

gniezno24.com 1 miesiąc temu

Podczas finału Mistrzostw Europy, odbywającego się w Bośni i Hercegowine 2024, reprezentantka naszego powiatu i zarazem Polski zdobyła pierwsze miejsce.

W tym tygodniu w Bośni i Hercegowinie realizowane są Mistrzostwa Europy w boksie – do udziału zgłosili się reprezentanci z wielu państw w liczbie około 370. Wśród nich była reprezentacja Polski, a jedną z zawodniczek – Amelia Urban, wychowanka gnieźnieńskiej Akademii Sportu Jakuba Czaprowicza.

W trakcie swojego pobytu polska zawodniczka pokonała reprezentantkę Gruzji, co zapewniło jej trafienie do finału. Ten miał miejsce w sobotę 10 sierpnia, a rywalką była Aleigha Murphy z Irlandii, z którą Urban spotkała się już dwukrotnie na ringu.

Ostatecznie, po zaciętym pojedynku, Amelia Urban okazała się górą w tym starciu, zwyciężając w swojej kategorii U-14.

– Jeszcze nie sprawdziłem ale prawdopodobnie jest pierwszą zawodniczką w Europie, która zdobyła dwa tytuły Mistrzowskie ME U-14. Płaczemy ze szczęścia. Chyba tak jak rok temu jeszcze do nas to nie dochodzi – przekazał Jakub Czaprowicz. Gratulujemy!