Miasto Szkła nie zwalnia tempa, trzecia wygrana koszykarzy z Krosna

„Szklany Team” nie schodzi ze zwycięskiej ścieżki, zapisując na koncie trzecie zwycięstwo. W środowy wieczór pokonał we Wrocławiu rezerwy Śląska, prowadząc praktycznie przez cały mecz.

KOSZYKÓWKA. I LIGA

Krośnianie dominowali przez cale spotkanie, ale cały czas czuli oddech rywali na plecach. Młody zespół wrocławski wsparty kilkoma doświadczonymi graczami toczył twardy pojedynek. Gościom długo nie udawało się wypracować bezpiecznej przewagi. Ta sztuka udała się dopiero na początku IV kwarty. Gospodarze na prowadzeniu byli tylko raz, w I kwarcie 18:17 i to tylko przez 18 sekund.

Kilka razy zespół trenera Hyżego doprowadzał do remisu, ale nie potrafił pójść za ciosem. Ciężko było wrocławianom myśleć o wygranej skoro popełnili 15 strat, po których rywale zdobyli aż 19 pkt. Z kolei drużyna Miasta Szkła zanotowała 9 strat, z których ekipa z Dolnego Śląska zdobyła tylko 4 pkt.

Zespół trenera Valeiki nie błyszczał w rzutach z dystansu – trafił tylko 5 na 27 „trójek”. kilka lepiej było w tym elemencie u rywali (7/25). W końcówce III kwarty przy stanie 49:49 zespół z Podkarpacia zdobył 10 „oczek” z rzędu , a w połowie IV osiągnął najwyższą przewagę w meczu – 14 pkt (68:54).

• PRZECZYTAJ TEŻ: Koszykówka powróciła na Podpromie

ŚLĄSK II Wrocław – MIASTO SZKŁA Krosno 65:76
(21:22, 11:14, 17:17, 16:23)

• Śląsk II: Leniec 16 (2×3, 4 s..), Suokas 5 (6 zb.), Hlebowicki 11 (1×3, 4 s..), Kociszewski 7 (1×3), Dydak 2 oraz Nowicki 0, Janik 5 (1×3), Adamczak 4 (6 zb.), Kankowski 5 (8 zb.), Siembiga 10 (2×3)
    Trener: Radosław Hyży.
  • Miasto Szkła: Łałak 3 (1×3, 4 a.), Jackson 11 (1×3), Trubacz 8 (2×3, 4 a.), Laihonen 2 (6 zb.), Wrona 23 (8 zb.) oraz Serwański 2, Jankowski 11 (1×3), Chrabota 6 (6 zb.), Góreńczyk 5, Chodukiewicz 5.
    Trener: Edmunds Valeiko.
  • Sędziowali: T. Trojanowski, M. Tatar, R. Lewiński. Widzów: 167.