Mieszkańcy kilku miejscowości w gminie Gniezno zostali zaapelowani o oszczędne korzystanie z wody. Spółdzielnia Łabiszynek zwróciła się do władz gminy z wnioskiem o wprowadzenie czasowych ograniczeń w wykorzystywaniu wody z sieci na cele inne niż bytowe. Apel dotyczy mieszkańców sołectw Kalina, Lulkowo, Jankowo Dolne i Wierzbiczany. Jak wyjaśniono, zwiększone zużycie wody oraz trwające prace remontowo-modernizacyjne […]