Artyści i artystki śpiewają za darmo dla powodzian. „Moja i twoja nadzieja”

3 godzin temu

Kultowy utwór Heya „Moja i twoja nadzieja” zyskał nowe życie i przesłanie. Największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej stworzyły nową wersję utworu, by wesprzeć ofiary ostatnich powodzi w południowo-zachodniej Polsce w ramach akcji #RazemDlaWas. Wystąpiła m.in. Małgorzata Ostrowska z poznańskiego Lombardu.

Nowa odsłona „Mojej i twojej nadziei” to centralny element charytatywnej kampanii Telewizji Polskiej #RazemDlaWas. Ma ona mobilizować Polaków do wsparcia osób dotkniętych katastrofalnymi powodziami. Utwór stworzony w 1997 roku był odpowiedzią na tragedię powodzi tysiąclecia. W 2024 r. ponownie stał się symbolem nadziei i jedności. Tym razem, w produkcję teledysku zaangażowało się kilkudziesięciu artystów.

W projekcie biorą udział jedne z największych nazwisk polskiej muzyki (34 artystów i artystek), wśród nich: Kasia Nosowska, Edyta Bartosiewicz, Kamil Bednarek, Tomson i Baron, Mela Koteluk, Natalia Szroeder, Natalia Przybysz, Dimon (Lao Che), Reni Jusis, Sebastian Karpiel-Bułecka, Błażej Król, Tomek Makowiecki, Ania Wyszkoni, Patrycja Markowska, Tomek Organek, Bovska, Kayah, Natalia Kukulska, Andrzej Piaseczny, Małgorzata Ostrowska, Natalia Niemen, Kasia Kowalska, Zbigniew Hołdys, Wiktor Dyduła, Zalia, Rubens, Piotr Zioła i wielu innych. Artyści postanowili w pełni zaangażować się w produkcję, rezygnując z honorariów. Całość przedsięwzięcia, zarówno produkcja muzyczna, jak i przygotowanie teledysku, odbywa się na zasadach całkowicie charytatywnych.

Kampania #RazemDlaWas

Akcja #RazemDlaWas, w ramach której powstała nowa wersja utworu, obejmuje szeroko zakrojone działania na rzecz wsparcia ofiar powodzi. Poza samą muzyką kampania składa się z licznych inicjatyw, mających na celu bezpośrednią pomoc na terenach dotkniętych klęską.

Jednym z głównych celów kampanii jest uświadomienie Polakom, iż każdy może przyczynić się do pomocy w odbudowie zniszczonych terenów. Organizatorzy podkreślają, iż „Moja i twoja nadzieja” to nie tylko piosenka, ale także symbol wspólnoty i solidarności w najtrudniejszych chwilach.

Historia „Mojej i twojej nadziei” sięga roku 1997, kiedy Polska zmagała się z jedną z największych klęsk żywiołowych w swojej historii – powodzią tysiąclecia. Wówczas zespół Hey stworzył utwór jako wyraz solidarności z ofiarami kataklizmu. Piosenka znalazła się na specjalnej płycie-cegiełce, z której dochód przeznaczono na pomoc powodzianom w ramach funduszu „Telewidzowie-Powodzianom”. W tamtym czasie w nagraniu udział wzięli m.in. Maryla Rodowicz, Edyta Bartosiewicz, Czesław Niemen, Grzegorz Markowski i Natalia Kukulska.

Error happened.
Idź do oryginalnego materiału