AZS UMCS Lublin triumfuje w sztafetach na Mistrzostwach Polski

2 dni temu

Trzydniowe zmagania na mistrzostwach Polski zakończyły się triumfem dla AZS UMCS Lublin, który zwyciężył w klasyfikacji medalowej i zajął drugie miejsce w rankingu punktowym.

Złoto dla męskich sztafet 4x100m i 4x400m

AZS UMCS Lublin wystawił trzy sztafety, a każda z nich zdobyła medal. Panowie ze sztafety 4×100 metrów w składzie Jakub Lempach, Patryk Krupa, Jakub Chmiel oraz Łukasz Żak wywalczyli złoto z czasem 40.08, wyprzedzając AZS AWF Katowice o 10 setnych sekundy. Drużyna na 4×400 metrów, w składzie Patryk Grzegorzewicz, Krzysztof Hołub, Maciej Hołub i Mikołaj Kotyra, również zdobyła złoto, kończąc bieg z czasem 3:08.42.

Brąz dla sztafety kobiet 4x400m

Drużyna kobiet 4×400 metrów, reprezentowana przez Wiktorię Drozd, Adriannę Topolnicką, Weronikę Tarachę oraz Alicję Wronę-Kutrzepę, zdobyła brązowy medal z czasem 3:35.75.

Indywidualne występy lekkoatletów AZS UMCS Lublin

Patrycja Kapała zasłużyła na uznanie, zajmując czwarte miejsce na 5000 metrów z czasem 16:08.65. Szymon Żywko, startujący na tym samym dystansie wśród mężczyzn, zajął siódmą pozycję z czasem 14:15.02.

W ciągu trzech dni mistrzostw lekkoatleci AZS UMCS Lublin zdobyli pięć złotych, trzy srebrne oraz trzy brązowe medale, co pozwoliło im zwyciężyć w klasyfikacji medalowej. W rankingu punktowym zgromadzili 665 punktów, co dało im drugie miejsce. Gratulacje dla wszystkich reprezentantów AZS UMCS Lublin za wspaniałe wyniki!

Jak oceniasz występy lekkoatletów AZS UMCS Lublin? Podziel się swoimi opiniami w komentarzach lub udostępnij ten artykuł!