Biało-zielone na świetnym miejscu, tuż za strefą medalową

1 godzina temu

W ostatnią sobotę, 20 czerwca odbył się Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki „Mistrzynie Wśród Mistrzyń” – Tuszyn 2026, który był ostatnim sprawdzianem dla drużyny dwójek Młodzieżowego Klubu Siatkówki Polonia Świdnica przed zbliżającymi się finałami Kinder Joy of moving.

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym, a wzięły w nim udział zespoły, które już niedługo będą rywalizować w gliwickim finale, czyli medaliści z terenu swoich województw. W sumie w Tuszynie zaprezentowało się 21 ekip.

– „Polonstki” przez dwa pierwsze etapy turnieju przeszły jak burza, odnosząc kolejne zwycięstwa i pokazując bardzo dobrą grę. Dopiero w meczu o awans do strefy medalowej musiały uznać wyższość rywalek. Nasze siatkarki nie poddały się i w walce o miejsca 5–8 wygrały oba swoje spotkania, dzięki czemu ostatecznie zajęły świetne 5. miejsce – relacjonuje świdnicki klub.

Nasz zespół reprezentowały: Michalina Kalińska, Lena Siergiej, Ala Kulaszewska i Zuzia Maśluszczak.

/MDvR/

Idź do oryginalnego materiału