W ostatnią sobotę, 20 czerwca odbył się Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki „Mistrzynie Wśród Mistrzyń” – Tuszyn 2026, który był ostatnim sprawdzianem dla drużyny dwójek Młodzieżowego Klubu Siatkówki Polonia Świdnica przed zbliżającymi się finałami Kinder Joy of moving.

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym, a wzięły w nim udział zespoły, które już niedługo będą rywalizować w gliwickim finale, czyli medaliści z terenu swoich województw. W sumie w Tuszynie zaprezentowało się 21 ekip.
– „Polonstki” przez dwa pierwsze etapy turnieju przeszły jak burza, odnosząc kolejne zwycięstwa i pokazując bardzo dobrą grę. Dopiero w meczu o awans do strefy medalowej musiały uznać wyższość rywalek. Nasze siatkarki nie poddały się i w walce o miejsca 5–8 wygrały oba swoje spotkania, dzięki czemu ostatecznie zajęły świetne 5. miejsce – relacjonuje świdnicki klub.
Nasz zespół reprezentowały: Michalina Kalińska, Lena Siergiej, Ala Kulaszewska i Zuzia Maśluszczak.
/MDvR/

1 godzina temu
















![Bezczelnie ograł Mbappe. Chwilę później pożałował [WIDEO]](https://sf-administracja.wpcdn.pl/storage2/featured_original/6a3c2d5e707b59_82468238.jpg)