Bieg Nadwiślański po raz 46. (fotoreportaż oraz video)

nadwisla24.pl 4 godzin temu

46 edycja Biegu Nadwiślańskiego im. Alfreda Freyera rozegrana została w miniony weekend. W sobotę rywalizowały dzieci i młodzież, w niedziele zaś odbył się bieg główny, na dystansie 15 km, od zamku w Baranowie Sandomierskim do zamku w Tarnobrzegu.

Bieg główny ukończyło 111 osób. Najlepszą kobietą okazała się być kolejny raz Katarzyna Albrycht z czasem 58 minut 54 sekund. Na kolejnych miejscach na podium uplasowały się Marta Prajzner (Krościenko Wyżne) z czasem 1:00:03 oraz Lidia Czarnecka (Bliżyn) z czasem 1:01:54.

Najszybszym zawodnikiem na trasie okazał się być Adam Kołodziej (Sandomierz), który wygrał bieg z czasem 48 minut i 44 sekund. Drugi na mecie zameldował się Michał Wojciechowski (Tarnobrzeg) z czasem 49:09. Podium uzupełnił Piotr Jaśtal (Domaszowice) mijając linię mety z czasem 49:35.