Bieg Sławicki 2026 zgromadził na starcie blisko 150 osób. Sporą ich część stanowiły dzieci – łącznie ścigało się ich około 50. Na starcie wyścigów na dystansie 3,5 kilometra oraz 10 kilometrów w obu przypadkach stanęło ponad 30 osób. Zaś do biegu na dystansie półmaratonu stanęło blisko 20 osób.
Start był przy remizie OSP w Sławicach. Zawody rozpoczęły się około godz. 9.00. Wcześnie, ale już wtedy czuć było gorąco. Z każdą chwilą rozbiło się coraz cieplej. Skwar nie zraził jednak uczestników zawodów.
Bieg Sławicki 2026 zgromadził mieszkańców różnych części Opola. Stawili się też członkowie Klubu Biegowego „Odra Opole”.
W imprezę zaangażowanych było też 20 wolontariuszy, którzy pomogli przygotować zawody oraz asystowali uczestnikom na trasie. Oferowali im napoje i arbuzy do przegryzienia.
Jak informują organizatorzy, Bieg Sławicki 2026 cieszył się rekordowym zainteresowaniem. Dlatego już myślą o przyszłorocznej edycji zawodów.
***
Odważne komentarze, unikalna publicystyka, pasjonujące reportaże i rozmowy – czytaj w najnowszym numerze tygodnika „O!Polska”. Do kupienia w punktach sprzedaży prasy w regionie oraz w formie e-wydania

2 godzin temu





![Wakacje na Sportowo! Tradycyjny turniej koszykówki 3x3 na inaugurację sportowego lata [Zdjęcia]](https://www.wkatowicach.eu/assets/pics/aktualnosci/2026-06/3x3.jpg)








