Bracia Strus z pucharami w Mistrzostwach Powiatu Sokołowskiego

zyciesokolowa.pl 3 godzin temu

W sobotę, 19 października, w Zespole Szkół Salezjańskich w Sokołowie Podlaskim rozegrano VIII Mistrzostwa Powiatu Sokołowskiego w Szachach. Turniej pod patronatem starosty sokołowskiego Adama Górala, został zorganizowany przez UKS Sokołowskie Towarzystwo Szachowe. Mistrzostwa Powiatu Sokołowskiego w Szachach, z udziałem dwudziestu szachistów, zostały rozegrane na dystansie dziewięciu rund, tempem szachów błyskawicznych - 5 minut na partię z dodatkiem 3 sekund za posunięcie. Zawodnicy rozegrali jeden turniej z podziałem na trzy kategorie wiekowe: dorośli, juniorzy do lat 18 i juniorzy do lat 12. Najliczniej była obsadzona kategoria dzieci do lat dwunastu, bo zagrało ich aż jedenaścioro. W klasyfikacji ogólnej zwyciężył trzynastoletni sokołowianin Tadeusz Strus przed Michałem Kosiorkiem z Łochowa i dwunastoletnim Mateuszem Strusem. Zawodnicy ci akurat reprezentowali trzy kategorie wiekowe, a więc otrzymali puchary i złote medale dla mistrzów powiatu sokołowskiego w poszczególnych kategoriach wiekowych. Srebrne medale przypadły: Józefowi Flazińskiemu, Janowi Stolarczykowi i Miłoszowi Strusowi. Brązowe medale zdobyli: Krzysztof Skwierczyński, Mikołaj Pomarański i Wojciech Stolarczyk – wszyscy z Sokołowa Podlaskiego. Puchary