W dniach 12–14 czerwca w Radomsku odbyły się 33. Mistrzostwa Polski Seniorek oraz 96. Mistrzostwa Polski Seniorów w podnoszeniu ciężarów. Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej reprezentowało dwoje zawodników – Julia Ognik oraz Błażej Borkowski.
Błażej Borkowski zanotował znakomity występ. W kategorii wagowej do 75 kg wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski. Tym samym podopieczny Roberta Dołęgi przypieczętował wysokie, trzecie miejsce rekordami życiowymi, które od soboty wynoszą: rwanie – 133 kg, podrzut – 155 kg i dwubój – 288 kg.
Julia Ognik, Mistrzyni Polski juniorek startowała w kategorii do 61 kg i zajęła ostatecznie piąte miejsce, uzyskując 164 kg w dwuboju, 74 kg w rwaniu i 90 kg w podrzucie.
Podium kat. 75 kg:
- Konrad Łazuga (KS Budowlani Opole) 323 kg
- Michał Kościuk (AZS-AWF Biała Podlaska) 289 kg
- Błażej Borkowski (Olimpijczyk Łuków) 288 kg
Udział zawodników w mistrzostwach był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Miasta Łuków oraz Powiatu Łukowskiego.

1 tydzień temu














