Co będzie się działo w długi weekend?

9 miesięcy temu

Jakie wydarzenia czekają na nas w długi weekend?

KIELCE

Obchody 100-lecia Polskiego Związku Bokserskiego w Targach Kielce

Polski Związek Bokserski w tym roku świętuje 100 lat. Uroczystości jubileuszowe odbędą się w dniach 9-10 czerwca w Kielcach. W historii Igrzysk Olimpijskich polscy pięściarze zdobyli aż 43 medale, w tym osiem złotych. Swój przyjazd na obchody potwierdzili m.in. słynni bokserzy Marian Kasprzyk i Jerzy Rybicki.

Najpiękniejsze arie operetkowe – Marzena Trzebińska i Strauss Ensemble w Pałacyku Zielińskiego

Dom Środowisk Twórczych w Kielcach zaprasza w piątek (9 czerwca) na koncert najpiękniejszych arii operetkowych. Wystąpią: Marzena Trzebińska (sopran) i zespół muzyki wiedeńskiej Strauss Ensemble pod dyrekcją Artura Jaronia. Wydarzenie odbędzie się na scenie letniej w ogrodzie Pałacyku Zielińskiego o godz. 20.00. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie Domu Środowisk Twórczych przy ul. Zamkowej 5 w Kielcach oraz online. Więcej informacji na stronie internetowej: palacykzielinskiego.pl.

XI Uwielbienie w Centrum Miasta Kielce

„Wzywam Imię Twe” to hasło tegorocznego XI Uwielbienia, które odbędzie się w sobotę (10 czerwca) o godz. 19.00. Spotkanie podobnie jak w ubiegłym roku odbędzie się w Parku Miejskim im. Stanisława Staszica w Kielcach, a w jego przeżyciu uczestnikom pomoże zespół To On oraz goście: Grzegorz Czerwicki, Gabi Gąsior, Paweł Chustak i zespół taneczny Kryształki.

KloCKi Fest i Zlot Legotuberów

Targi Kielce oraz Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach wychodzą z propozycją nowej imprezy skierowanej do dzieci i dorosłych – KloCKi Fest i spotkanie z najbardziej znanymi legotuberami. Wydarzenie odbędzie się w sobotę (10 czerwca) w Centrum Kongresowym Targów Kielce oraz w niedzielę (11 czerwca) w Muzeum Zabawek i Zabawy.

Koncert Grupy Inisheer z gościnnym udziałem Zespołu Tańca Irlandzkiego Galway

Dom Środowisk Twórczych w Kielcach zaprasza w niedzielę (11 czerwca) na koncert grupy Inisheer z gościnnym udziałem Zespołu Tańca Irlandzkiego Galway.

CHĘCINY

W niedzielę (11 czerwca) w odbędą się Obchody Święta 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, połączone z przysięgą wojskową żołnierzy terytorialnej służby wojskowej.

Harmonogram wydarzenia:

– godz. 11.00 – przysięga wojskowa żołnierzy – Rynek Górny w Chęcinach

– godz. 11.00 – piknik rodzinny – Błonia przy Zamku w Chęcinach

– konkursy dla rodzin, w których będzie można zdobyć sprawność terytorialsa (medale i upominki wojskowe dla uczestników), prezentacja wyposażenia i sprzętu wojskowego 10. ŚBOT, konsultacje z rekruterem 10. ŚBOT, degustacja wojskowej grochówki.

DALESZYCE

Food-trucki po roku przerwy ponownie pojawią się na daleszyckim rynku. W piątek 9 (czerwca) w godz. 15.00 – 21.00, w sobotę (10 czerwca) w godz. 12.00 – 21.00, w niedzielę (11 czerwca) w godz. 12.00 – 20.00. W tym roku oprócz świetnego jedzenia, będą czekać na uczestników wydarzenia wyjątkowe atrakcje. W piątek (9 czerwca) daleszycki rynek zamieni się w salę kinową. Sobotę (10 czerwca) rozpoczniemy od kolorowania Placu Staszica, a to za sprawą Holi Kolorowego Szaleństwa. Następnie na scenie wystąpi Nowator. Po koncercie zagra dla wszystkich DJ. Tego samego wieczora odbędzie się dyskoteka pod gwiazdami. W niedzielę (11 czerwca) zaplanowano Gminny Dzień Dziecka. Wśród atrakcji będą konkursy z nagrodami, dmuchańce, animacje dla dzieci.

GÓRNO

W niedzielę (11 czerwca) na zalewie w Cedzynie odbędą się ćwiczenia z ratownictwa wodnego, w których wezmą udział jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Górno. Ćwiczenia zostaną połączone z udziałem policji i Świętokrzyskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (ŚWOPR). O godz. 10.00 rozpoczyna się wodowanie, o godz. 12.00 ćwiczenia. Ratownicy pokażą jak skutecznie wyciągać tonących z wody, jak udzielać pierwszej pomocy i wykonać reanimację. Część ćwiczeń zaprezentują również dzieci z klubu „Żagiel”.

MASŁÓW

W piątek (9 czerwca) w hali sportowej w Masłowie odbędzie się VI Świętokrzyski Maraton Bocci. Wezmą w nim udział niepełnosprawni sportowcy z różnych zakątków Polski, a choćby Europy. Rozpoczęcie rozgrywek o godz. 8.30, a oficjalne rozpoczęcie zawodów zaplanowano na godz. 12:00. Rozgrywki w piątek zakończą się o godz. 18.00. W sobotę (10 czerwca) kolejny dzień maratonu. Start o godz. 9.00, a o godz. 14.30 dekoracja i zakończenie zawodów. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

W niedzielę (11 czerwca) o godz. 14.00 zapraszamy do amfiteatru Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach na eliminacje rejonowe XXIII Powiatowego Przeglądu Zespołów Folklorystycznych i Solistów w Chmielniku. O przepustkę do finału rywalizować będą zespoły z gmin powiatu kieleckiego: Masłów, Bodzentyn, Nowa Słupia, Bieliny, Górno, Nowiny. Wystąpią zespoły pieśni i tańca, zespoły śpiewacze, zespoły stylizowane, soliści. Komisja konkursowa szczególną uwagę będzie zwracać na: dobór repertuaru, autentyczność gwary ludowej, poziom artystyczny prezentacji i ogólny wyraz artystyczny.

W niedzielę (11 czerwca) o godz. 12.00 w kościele pw. Wincentego Kadłubka w Domaszowicach, ks. dziekan dekanatu masłowskiego Dariusz Sieradzy będzie przeżywał jubileusz 30-lecia święceń kapłańskich. Bezpośrednio po nabożeństwie odbędzie się dziękczynny koncert tenora Bogusława Morki i Marysi Stachery, finalistki the Voice Kids.

MIEDZIANA GÓRA

W niedzielę (11 czerwca) Gminna Biblioteka Publiczna w Miedzianej Górze, Damian Sławski – wójt gminy Miedziana Góra oraz Stowarzyszenie Aktywny Ćmińsk zapraszają na uroczystości 160. rocznicy Powstania Styczniowego wraz z widowiskową inscenizacją historyczną bitwy pod Bobrzą na terenie Zakładu Wielkopiecowego w Bobrzy. Na polu bitwy zobaczyć będzie można rekonstruktorów historycznych strony rosyjskiej oraz polskiej, jak również obóz powstańczy. Inscenizację przeprowadzi Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej 4. Pułku Piechoty Legionów, jako „Partyja Kielecka 1863” pod dowództwem Zbigniewa Kowalskiego. Po inscenizacji na wszystkich czekać będzie wojskowa grochówka.

NOWA SŁUPIA

Antyczne powitanie Lata w Nowej Słupi. Wydarzenie odbędzie się w dniach 10-11 czerwca w Starożytnej Osadzie Dymarkowej w Nowej Słupi. Cała impreza potrwa od godz. 10.00 do 18.00. Podczas tych dwóch dni będzie można przenieść się w czasie do epoki starożytnego Rzymu. To okazja poznać rzymskie zwyczaje, taktykę i uzbrojenie, a także uczestniczyć w antycznych grach, rzutach i strzelaniu bronią dystansową. W ramach wydarzenia odbędzie się również rekrutacja wśród tubylczych plemion do oddziałów posiłkowych – auxilia sarmatae. Będziemy mieli możliwość zobaczyć, jak przebiegała służba żołnierza posiłkowego oraz „akt zaszczytnego zwolnienia ze służby”. Nie zabraknie również pokazów wytopu żelaza w starożytnym piecu dymarskim typu kotlinkowego oraz prezentacji technik kucia żelaza na stanowisku kowalskim. Można będzie również podziwiać starożytną ceramikę rzymską i przeworską oraz uczestniczyć w warsztatach toczenia na kole. Na jednym ze stanowisk będzie można zobaczyć repliki szklanych naczyń starożytnych. Wiejskie jadło przygotowane będzie przez KGW Świętokrzyskie Niezapominajki.

OPATÓW

Niedzielę (11 czerwca) można będzie spędzić przy dźwiękach kojącej muzyki. O godz. 20.30 na placu rekreacyjno-wypoczynkowym Promenada odbędzie się koncert pn. „Od nocy do nocy na łonie natury”. Wystąpi Joanna Aleksandrowicz z zespołem, która zaśpiewa najpiękniejsze piosenki polskiej muzyki filmowej i musicalowej. Będą to przeboje np. z filmu „Va Bank”, „ Halo Szpic Brudka ”, z musicalu „Metro” oraz piosenki Edyty Górniak. Bezpłatne wejściówki na koncert można odbierać w siedzibie Powiatowego Centrum Kultury w Opatowie.

PIEKOSZÓW

W sobotę (10 czerwca) o godz. 12.00 odbędzie się rodzinny festyn pod nazwą „Zdrowa rodzina – Zdrowe dziecko” w Zespole Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe. Podczas imprezy przewidziano loterię fantową, dzieci będą mogły skorzystać z dmuchanego zamku oraz zjeżdżalni, a także z malowania twarzy. Nie zabraknie również pokazów policji i straży pożarnej. Dodatkowo, dla wszystkich uczestników festynu przewidziano pyszne jedzenie. W programie wydarzenia znajdują się także występy uczniów ZOPI w Micigoździe, występ zespołu ludowego Piekoszowianie oraz Zespołu Pieśni i Tańca Kielce. Na zakończenie dyskoteka.

SANDOMIERZ

W sobotę (10 czerwca) odbędzie się XIV Sandomierski Rajd Papieski. Tym razem 30-kilometrowa trasa powiedzie z Sandomierza do Karwowa, gdzie znajduje się źródełko bł. Wincentego Kadłubka. Po drodze cykliści przejadą przez Radoszki, Pęczyny, Pielaszów i Malice Kościelne. Rajd wystartuje z rynku starego miasta o godz. 9.00. Osoby, które wcześniej nie zapisały się na to wydarzenie będą mogły to zrobić od godz. 8.00 w biurze rajdu, które będzie działać na miejscu zbiórki. Zakończenie rajdu w Karwowie przewidywane jest na godz. 13.00. Choć trasa rajdu nie jest trudna i niebezpieczna, organizatorzy proszą o wyposażenie się w kaski ochronne, w szczególności dzieci oraz nakrycia głowy chroniące przed słońcem.

W tym roku po raz pierwszy odbędzie się Rajd do Zawiszy Czarnego. Przygotowano dwie wersje: pieszą i rowerową. Ta druga wystartuje sprzed Bramy Opatowskiej w Sandomierzu o godz. 12.00 w niedzielę (12 czerwca). Punkt docelowy to miejscowość Garbów, skąd pochodzi Zawisza Czarny – słynny rycerz średniowiecznej Europy i gdzie stoi jego pomnik. Trasa piesza przeznaczona jest dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Garbowie. Napędzani Wisła przewiozą je swoimi drewnianymi łódkami do Zawichostu, a stąd będzie odcinek pieszy do Garbowa. Zakończenie rajdu odbędzie się w szkole. Organizatorami wydarzenia jest sandomierski oddział PTTK, Napędzani Wisłą oraz Szkoła Podstawowa w Garbowie.

ZAGNAŃSK

W niedzielę (11 czerwca) odbędzie się festyn rodzinny przy OSP w Chrustach. Strażacy będą świętować 100-lecie OSP.


Idź do oryginalnego materiału